Şimşek hafta sonunda Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Dünya Bankası’nın bahar toplantılarında katıldığı bir panelde Türk vatandaşları için ‘locals’ (yerel halk) demişti.

Muhalefet ve vatandaşlar Şimşek’in bu sözlerine tepki göstermişti. Hatta cumhur ittifakı kanadından da tepki gelmişti. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Şimşek için “Müfsit zihniyetin, son günlerde maruz kaldığımız skandalların asal sorumlusu olduğunu hiç kimse inkar edemeyecektir” demişti.

Şimşek sözlerinin istismar edildiğini, kelimenin finans terminolojisinde sıklıkla kullanıldığını ve vatandaşların değil yatırımcıların işaret edildiğini söyledi:

* Uluslararası bir finans platformunda anlamı çok net olan kelimeyi kullanmamın istismar edilmesi gerçekten bizi çok şaşırttı. Belli ki kötü niyetli çevreler var. Onun için biz programımıza odaklanacağız.

* Raporlarda, konuşmalarda, bunun hiçbir şekilde sosyal medyada veya şu anda muhalefetin dile getirdiği anlamda karşılığı yok. Türkiye’de uzun süre bakanlık yaptım. Milletimiz benim duruşumu bilir. Biz vatandaşımıza ve milletimize hizmetkarız. Bizim asla başkalarının iddia ettiği gibi durumumuz söz konusu olmaz.

Benzin Fiyatlarına İndirim: Araç Sahiplerine Müjde Benzin Fiyatlarına İndirim: Araç Sahiplerine Müjde