Son zamanlarda, çalışma saatlerinin haftalık 45 saatten 40 saate indirileceği yönündeki iddialar, toplumun farklı kesimleri arasında geniş çapta tartışmalara yol açmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 13 yıl sonra Irak'ta! 20'den fazla anlaşma imzalanacak Cumhurbaşkanı Erdoğan 13 yıl sonra Irak'ta! 20'den fazla anlaşma imzalanacak

Bu konuda kamuoyunun merakla beklediği resmi açıklama, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan tarafından yapıldı.

BAKAN IŞIKHAN'DAN AÇIKLAMALAR

Bakan Işıkhan, çalışma saatleri ve ücretler hakkında önemli bilgiler vererek, konuya dair spekülasyonlara son verdi.

Işıkhan, "Bakanlık olarak, ülkemizin ekonomik büyümesine ve istihdamın genişletilmesine katkıda bulunurken, aynı zamanda çalışanların refahını ve güvenliğini ön planda tutacak politikaları dikkatle hayata geçirmekteyiz. Çalışma koşulları, ücret politikaları, iş sağlığı ve güvenliği, çalışanların genel refahı, kadınlar, çocuklar ve gençlerin istihdamı, kayıtdışı çalışma, işsizlik, istihdam piyasası ve iş gücü piyasasının düzenlenmesi gibi konular, politikalarımızın merkezinde yer almaktadır. Çalışma ortamı ve koşullarına ilişkin tüm yasal düzenlemelerin titizlikle uygulanması için bakanlığımız bünyesindeki iş müfettişleri tarafından kapsamlı araştırma, inceleme ve denetim faaliyetleri yürütülmektedir" ifadelerini kullandı.