Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 21 Mart'taki Kayseri mitinginde kamu bankalarının emekli promosyonlarını 8 bin ila 12 bin lira arasında belirlediğini açıklamasının ardından emekliler bankalara akın etti. Dün başlayan promosyon başvurularının ilk gününde Ziraat Bankası'na 446 bin, Vakıfbank ve Halkbank'a da toplamda 100 bin başvuru yapıldı. Bu sayede ilk gün toplamda yarım milyon emekli promosyondan yararlanmak için başvuruda bulundu.

PROMOSYONLAR HESAPLARDA

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, promosyon ödemelerinin 28 Mart Perşembe günü itibarıyla hesaplara yatırılacağını açıkladı. Bakan Işıkhan, "Emeklilerimizin promosyon ödemelerini en kısa sürede hesaplarına yatırmak için tüm bankalarla gerekli koordinasyonu sağladık. 28 Mart'tan itibaren emeklilerimiz promosyonlarını bankamatiklerden veya internet bankacılığı üzerinden alabilecekler." dedi.

Enflasyon Durdurulamıyor! Beklentiler Yine Arttı: Dolar 40 TL'yi Aşacak Enflasyon Durdurulamıyor! Beklentiler Yine Arttı: Dolar 40 TL'yi Aşacak

EMEKLİLER MEMNUN MU?

Emekliler, promosyonların artırılmasından memnuniyet duyduklarını ifade ettiler. Emeklilerden Mehmet Ali Yılmaz, "Promosyonların artması bizi çok mutlu etti. Bu parayla ihtiyaçlarımızı karşılayabileceğiz." diye konuştu. Bir diğer emekli Ayşe Aydemir ise "Promosyonlar sayesinde geçimimizi biraz olsun rahatlatacağız." dedi.

BANKALAR BAŞVURULARI NE ZAMANA KADAR ALACAK?

Emekli promosyonları için başvurular 31 Mayıs'a kadar devam edecek. Emekliler, promosyon başvurusu için bankaların şubelerine gidebilecekleri gibi internet bankacılığı veya mobil bankacılık kanallarını da kullanabilecekler.