Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ramazan Ayı’nın ilk iftarında Kahramanmaraş halkı ile bir araya gelecek. 23 Mart Perşembe günü gerçekleştirilecek olan program, Milli İrade meydanında gerçekleştirilecek. 

Program öncesi tüm vatandaşları iftar programına davet eden Başkan Görgel, “Tüm vatandaşlarımızın Ramazan Ayı’nı tebrik ediyorum. İnşallah bizler de bu zorlu süreçten bu Ramazan Ayı’nda birlik ve beraberlik ruhu ile inşallah o ruha uygun bir şekilde daha rahatlamış bir şekilde bu süreci tamamlarız. Tabi bu Ramazan Ayı’nın başlangıcı ile beraber Sayın Cumhurbaşkanımız da ilk iftarını şehrimizde yapacaklar. Allah nasip ederse Perşembe günü ilk iftarda vatandaşlarımızla birlikte olacak Cumhurbaşkanımız. Tabi aynı zamanda Sayın Cumhurbaşkanımızın gelmesi ile birlikte biliyorsunuz kalıcı konutlarımızın temeli atıldı. Hem Kahramanmaraş’ta hem de diğer illerde tüm temel atma törenlerini burada gerçekleştirecek. Saat 17.00’de Büyükşehir Belediyesi’nin önündeki alanda temel atma merasimini gerçekleştireceğiz. Sonrasında ise inşallah iftarımızı yapacağız” dedi. 

Kahramanmaraş'ta eğitimde ulaşım sorunu: Veliler yetkililerden yardım bekliyor Kahramanmaraş'ta eğitimde ulaşım sorunu: Veliler yetkililerden yardım bekliyor

“Perşembe Günü İftarımızı Hep Birlikte Açalım”

Perşembe günü gerçekleştirilecek olan program hakkında da bilgiler veren Görgel, “Biliyorsunuz şehrimize bu süreçte vatandaşlarımızın biraz olsun ticari faaliyetlerini sürdürebilmesi anlamında konteyner çarşılar yaptık. Bunları Sayın Cumhurbaşkanımızla beraber inceleyeceğiz. Sonra da daha neler katabiliriz onları yerinde görme fırsatı bulacağız. Yine tabi konteyner kentler kuruyoruz ve o konteyner kentleri ziyaret edeceğiz Sayın Cumhurbaşkanımız vatandaşlarımızla birlikte olacak. Kalıcı konutlardan daha önce yapılan rezerv konutlara depremzede vatandaşlarımızı yerleştirmeye başladık. Orada yine Sayın Cumhurbaşkanımızın oralara ziyaretleri olacak. Ramazan Ayı’nın ilk günü hem Cumhurbaşkanımızı ağırlayacağız hem vatandaşlarımızla iftarımızı yapacağız. Ben tüm vatandaşlarımızı inşallah o iftarda beraberce iftarımızı açalım diyorum. Yeniden tüm Kahramanmaraşlı hemşerilerimizin Ramazan Ayı’nı tebrike diyorum ve yeniden geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” diye konuştu.