Son günlerde Kahramanmaraş il genelinde yaşanan aşırı yağışlar Pazarcık’ta birçok kırsal bölgede zarar oluşturdu.

Selin yaşandığı mahalleleri tek ziyaret eden Belediye Başkanı İbrahim Yılmazcan, hasarları yerinde inceledi.

Sel felaketinin en büyük hasarı verdiği Taşdemir Mahallesi’nde vatandaşlar ile hasbihal eden Başkan Yılmazcan, tüm devlet birimlerinin sel felaketinde mağduriyet yaşayan mahalleler için seferber olduğunu söyledi.

Başkan Görgel, Randevusuz Ziyaretler Duyurusu Yaptı Başkan Görgel, Randevusuz Ziyaretler Duyurusu Yaptı

Sel felaketinde can kaybının olmamasının kendileri için sevindirici olduğunu ifade eden Başkan Yılmazcan, Taşdemir Mahallesi’nde oluşan altyapı sorununu en kısa sürede çözeceklerini vurguladı.

“BÜYÜK BİR FACİAYI ATLATTIK”

Sel felaketinde büyük bir faciayla burun buruna olduklarını belirten Başkan Yılmazcan, 8-9 aracı selin sürüklediğini söyledi. Yılmazcan; “Asrın felaketinin yaşandığı depremden sonra hortumu yaşadık. Bunların üstüne bir de sel felaketi yaşadık. Sel felaketinin yoğun hissedildiği Taşdemir Mahallesi’ndeyiz. Gece haberi alır almaz, Sayın Kaymakamımızla birlikte kriz masasını oluşturduk. Araç ve gereçleri gönderdik. Bu süreç içerisinde mahallemiz büyük mağdur oldu. Dere kenarına kurulmuş bir mahalle. Selin sesini duyunca özellikle dere kenarında evleri olan vatandaşlarımız evlerinin en üst katına çıkıyorlar. Çok şükür, büyük bir faciayı atlattık. En büyük sevincimiz can kaybımızın olmamasıdır. Ona çok şükür ediyoruz. Başka kepçe, traktör ve otomobil olmak üzere 8-9 aracımızı sel sürüklüyor. Kepçe ve traktörümüz 2’ye bölünüyor. Bazı araçlarımız ambarda kalıyor ve çamur deryasına bürünüyor” şeklinde konuştu.

“HEMŞERİLERİMİZ BİZE GÜVENMEYE DEVAM ETSİN”

Başkan Yılmazcan, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Biz ilk günden bu yana Sayın Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, AFAD, Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü ve Pazarcık Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından ortak çalışma yürütüyoruz. Bütün araç ve gereçlerimizi buraya seferber ettik. Dere yatığını ıslah ettik. Elektrik ve su verildi. Altyapıda çok büyük bir çöküntü var. Büyükşehir Belediye Başkanımızın yanına giderek buradaki mağduriyeti söyledim. O da konuyla ilgileneceğini ve muhtarımızın talepleri doğrultusunda yardımların iletileceğini ifade etti. Büyükşehir Belediyemiz gerekli desteklerde bulundu. Devletimiz milletimizin yanında. Hemşerilerimiz bize güvenmeye devam etsin. Hemşerilerime büyük geçmiş olsun. Sayın Kaymakamımız Taşdemir’e 4 tane konteyner gönderdi. Odun, kömür ve gıda yardımı yapılmaya devam edecek. Diğer mahallelerimizde de sel felaketi oldu ama en büyük mağduriyet Taşdemir Mahallemizdeydi.”