Kanal D ekranlarında büyük ilgiyle izlenen "Şarkılar Bizi Söyler" programının bu akşamki konuğu, Türk müziğinin sevilen isimlerinden Berdan Mardini oldu. Sanatçının performansı, seyirciyi ekran başına kilitlemeyi başardı.

BERDAN MARDİNİ KİMDİR?

Berdan Mardini, 5 Kasım 1978 tarihinde Diyarbakır'da dünyaya geldi. Ailesinin Mardin kökenli olması, sanatçının çocukluğunu farklı şehirlerde geçirmesine sebep oldu. İlkokul eğitimine Diyarbakır'da başlayan Mardini, sonrasında Isparta'nın Gelendost ilçesine taşındı. Tiyatro ve müziğe olan ilgisi bu dönemde başladı; ses yarışmalarına katılarak yeteneğini sergiledi.

Babasının emekli olmasıyla İstanbul'a taşınan Berdan Mardini, lise eğitimini İstanbul Avcılar'da tamamladı. Üniversite sınavlarını kazanamayınca babasının tekstil atölyesinde çalışmaya başladı. Ancak, tesadüf eseri bir eğlence mekanında şarkı söylemesiyle müzik kariyerine adım attı.

ŞARKICI, BESTECİ, VE YAYINCI: BERDAN MARDİNİ

Berdan Mardini, 90'lı yılların sonunda gece kulüplerinde ve türkü barlarda şarkıcılık yaparak adını duyurdu. Konservatuar sınavlarına katılan ancak başarılı olamayan sanatçı, müzik dünyasında "Senden Çocuğum Olsun" adlı şarkısı ile büyük çıkış yakaladı.

Kahramanmaraş'ta ilçe belediye başkan adayları belirlendi! Kahramanmaraş'ta ilçe belediye başkan adayları belirlendi!

2010 yılında Fatoş Mardini ile evlenen Berdan Mardini'nin bu birliktelikten "Marin" adını verdikleri bir çocukları dünyaya geldi. Sanatçı, müzikal çalışmalarının yanı sıra bir dönem TRT 6 kanalında da program yaparak televizyon dünyasına adım attı.

Berdan Mardini, "Şarkılar Bizi Söyler" programında sergilediği etkileyici performansıyla izleyenleri büyüledi. Sanatçının müzik kariyeri ve özel hayatı, izleyiciler tarafından ilgiyle takip edilmeye devam ediyor.