1985 doğumlu, İsa Divanlı mahallesinden olan Aydoğar, ilk ve orta öğrenimini Reşit Gü­müşer İlkokulu’nda tamamladı. Liseyi Sütçü İmam Lisesi’nde bitirdi. 2008 yılında Elazığ Fırat Üniversitesi Makine Mühendisliği Fakültesinden Makine Mühendisi olarak mezun oldu.

2008 yılından sonra özel sektörde Makine Mühendisi ve esnaf olarak iş dünyasında çalışmalarına başladı ve halen devam etmektedir.

Kanal 46'nın aktardığı biyografiye göre, Birçok sivil toplum kuruluşunda gönüllü olarak çalışmalarda bulundu. 2018 yılında Yeniden Refah Partisi kurulduğunda Aydoğar, Onikişubat ilçesinin Kurucu ilçe başkanı olarak seçildi. Görevini başarıyla yürüttü.

Kahramanmaraş’ta yapmış olduğu başarılı çalışmalardan dolayı Yeniden Refah Partisi Genel Merkezi tarafından MKYK üyesi olarak seçildi. 14 Mayıs 2023 Genel seçimlerinde Yeniden Refah Partisi’nden 1. Sıra Kahramanmaraş Milletvekili Adayı oldu.

29 Temmuz 2023’de Yeniden Refah Partisi Genel Merkezi tarafından Aydoğar’a, Kahramanmaraş İl Başkanlığı görevi tevdi edildi.

31 Mart 2024 Yerel seçimlerinde Yeniden Refah Partisi Genel Merkez kararı ve teşkilatının desteği ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı oldu.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.