Samsun'da geçirdiği aşk tatili hayal kırıklığıyla sonuçlanan M.K. (41), yaşadığı olayla şoke oldu. İddiaya göre iş seyahati için Samsun'a giden M.K., burada E.A. (53) ile tanıştı ve kısa sürede duygusal bir bağ kurdu. Ancak tatil sonrası yaşananlar beklenmedik bir dönüş aldı.

5 yıldızlı otelde şaşırtan protesto: Yatağını alıp restorana indi 5 yıldızlı otelde şaşırtan protesto: Yatağını alıp restorana indi

İSTANBUL'DA KALP KIRIKLIĞI

Sabah gazetesinin haberine göre, çift İstanbul'da bir süre geçirdikten sonra Bodrum'a tatile gitmeye karar verdi. Ancak tatil dönüşü, 9 Mayıs 2023 tarihinde İstanbul'a dönmek üzere yola çıktıkları sırada büyük bir şok yaşadılar. İddiaya göre M.K., E.A.'nın beklenmedik talepleriyle karşılaştı.

5 MİLYONLUK SENET KORKUSU

Bir aracın kendilerini takip ettiğini iddia eden E.A., M.K.'yi büyük bir korkuyla sardı. M.K., şaşkınlıkla karşıladığı bu durumda, E.A.'ya toplamda 5 milyon liralık senet imzalayarak teslim etti. Ancak daha sonra yaşananlar, işlerin göründüğü gibi olmadığını ortaya koydu.

TAKSİ TAKİBİNDE GERÇEK ORTAYA ÇIKTI

Olayın ardından taksiye binen M.K., E.A.'nın aracını izlemeye başladı ve şaşırtıcı bir şekilde iki araç bir araya geldi. Bu an, M.K.'yi büyük bir hayal kırıklığına uğrattı ve dolandırıldığını anlamasıyla birlikte adli makamlara başvurdu.

MAĞDURUN DAVA SÜRECİ

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturma sonucunda yapılan aramalarda müştekiye ait eşyalar ve senetler ele geçirildi. E.A. ise suçlamaları reddetti ancak savcılık, üçüncü kişilerle iş birliği yaparak M.K.'yi tehdit ederek dolandırmaya çalıştığını iddia etti.

Şüpheli E.A. hakkında "senetle yağma" ve "birden fazla kişi tarafından yağma" suçlamalarıyla 25 yıla kadar hapis cezası talep edilerek dava açıldı.

(Kaynak: Sabah Gazetesi)

Editör: İsa Aslantaş