Mersin boşanma avukatı, boşanma sürecinde olan kişilere yardımcı olur. Ayrıca aile hukuku avukatları veya evlilik avukatları olarak da adlandırılırlar.

Boşanma avukatı rolü, mal paylaşımı, çocuk velayeti ve nafaka ve eş desteği de dâhil olmak üzere boşanma sürecinin tüm yönleri hakkında yasal tavsiye sağlamaktır. Ayrıca yargılama sırasında bir eşi mahkemede temsil edebilirler.

Boşanma Davalarının Farklı Türleri Nelerdir?

Boşanma, evliliği sona erdiren yasal bir süreçtir. Anlaşmalı ve çekişmeli olmak üzere iki tür boşanma davası vardır.

Anlaşmalı Boşanma:

Anlaşmalı boşanma, her iki tarafın da ayrılık şartları üzerinde anlaşmaya varması ve herhangi bir önemli konuda anlaşmazlığın olmamasıdır. Tartışmasız bir dava, fazla güçlük çekmeden hızlı bir şekilde tamamlanabilir.

Çekişmeli boşanma:

Çekişmeli dava, taraflardan birinin ayrılma şartlarına katılmaması veya herhangi bir önemli konuda anlaşmazlık olması durumudur. Bu anlaşmazlıkları çözmek için daha fazla zaman ve çaba gerektirdiğinden tamamlanması daha uzun sürer.

Elektrik Faturanızı Düşürmek İçin Çamaşır Makinesindeki 5 Altın Kural! Elektrik Faturanızı Düşürmek İçin Çamaşır Makinesindeki 5 Altın Kural!

Davanız İçin Doğru Avukatı Nasıl Bulursunuz?

Avukat Tunç Sudi Tol sayesinde davanız için doğru avukatı bulmak kolaylaşır. Göz önünde bulundurulması gereken birçok farklı faktör vardır ve kiminle iletişim kurmanız gerektiğini bilmek her zaman kolay değildir. Yasa karmaşıktır ve birçok farklı yasal uzmanlık vardır. Bu makale, bir avukatta neleri arayacağınızı, onları nasıl bulacağınızı ve işe almadan önce hangi soruları sormanız gerektiğini anlamanıza yardımcı olacaktır.

Üç ana avukat türü vardır: genel danışman, dava avukatları ve işlem avukatları. Genel danışmanlar tipik olarak bir şirkette veya kuruluşta ortaya çıkabilecek yasal meseleler hakkında tavsiyede bulunurlar, dava avukatları, bir tarafın bir tür suistimal iddiası nedeniyle diğerine dava açtığı davaları ele alır ve işlem avukatları, sözleşme taslağı hazırlamak gibi hukukla ilgili diğer tüm işleri yürütür. Veya gayrimenkul işlemlerinde müşterileri temsil etmek.

Avukatlar, daha önce kendileriyle deneyime sahip olan arkadaşlarından veya aile üyelerinden gelen yönlendirmeler, iş yerindeki meslektaşların yönlendirmeleri veya “gibi belirli anahtar kelimeler için çevrimiçi arama yaparak bulunabilirler.

Boşanma Davasını Çözmenin Farklı Yolları Nelerdir?

Boşanma zor bir süreçtir ve çocuk sahibi olduğunuzda daha da zor olabilir. Boşanma davasını çözmenin birçok yolu vardır, ancak en yaygın yol arabuluculuktur.

Arabuluculuk, her iki tarafın boşanma avukatı konularını görüşmek üzere bir araya geldiği gayri resmi bir süreçtir. Arabulucu, her iki tarafın da üzerinde anlaşabilecekleri bir çözüm bulmalarına yardımcı olmak için bu tartışmayı kolaylaştıracaktır. Bir anlaşmaya varılamazsa, boşanma davasını çözmenin tahkim veya dava gibi başka yolları da vardır.

Boşanma Davanız İçin Avukat Tutmanın Maliyeti Ne Kadardır?

Boşanma karmaşık ve duygusal olabilen bir süreçtir. Boşanmayı çevreleyen finans, mal paylaşımı, çocuk velayeti ve nafaka gibi birçok faktör vardır.

Boşanma sürecinde size rehberlik edecek bir avukatın olması önemlidir.

Editör: TE Bilisim