Mardin'in Kızıltepe ilçesinde, disiplin ve devamsızlık cezaları nedeniyle okuldan atıldığı iddia edilen lise son sınıf öğrencisi, eline aldığı tabanca ile okulu bastı. Kapıdan içeri giremeyen öğrenci, havaya ateş açtıktan sonra gözaltına alındı.

Kafkas Üniversitesi'nde Skandal Mülakat: Tarih ve Coğrafya Soruları Tepkilere Yol Açtı! Kafkas Üniversitesi'nde Skandal Mülakat: Tarih ve Coğrafya Soruları Tepkilere Yol Açtı!

Olay, öğle saatlerinde Kenan Kösen Anadolu Lisesi önünde meydana geldi. Kimliği açıklanmayan lise son sınıf öğrencisi, disiplin ve devamsızlık cezaları nedeniyle okuldan atıldıktan sonra soluğu eski okulunun önünde aldı.

Kapıdan içeri giremeyen öfkeli öğrenci, belinden çıkardığı tabanca ile kapıyı tekmelemeye başladı. İddialara göre öğrenci, bu sırada havaya da birkaç el ateş açtı. Olayda panik yaşayan okul idaresi ve çevredeki vatandaşlar durumu polise bildirdi.

Olay yerine gelen polis ekipleri, öfkeli öğrenciyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan öğrencinin sorgusu emniyette devam ediyor.