Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Buluntu, yeni yıl dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında, Kahramanmaraş'ın kalkınma hedeflerine yönelik kararlılıkla çalışacaklarını vurguladı.

YENİ YILA GÜÇLÜ PROJELERLE GİRİYORUZ

Başkan Buluntu, yeni yılda enerjilerini yeni projeler üretmeye odaklayacaklarını belirterek, Akdeniz'in incisi olarak nitelendirilen şehri daha üst noktalara taşıma hedefinde olduklarını dile getirdi. 2024 yılında depremin olumsuz etkilerini silmeyi ve daha fazla üretim ile istihdam sağlamayı hedeflediklerini ifade etti.

ZORLUKLARA RAĞMEN KAHRAMANMARAŞ İŞ DÜNYASI DİRENDİ

Başkan Buluntu, 2023'ün Kahramanmaraş için zorlu bir yıl olduğunu, özellikle 6 Şubat'ta yaşanan depremlerin şehri derinden etkilediğini belirtti. Ancak, iş dünyası olarak bu zorluklara karşı direndiklerini ve üretmeye devam ettiklerini vurguladı. İşletmelerin üretim ve istihdamı korumak adına var güçleriyle çalıştıklarını ifade etti.

Kahramanmaraş'ta 7'den 77'ye el birliğiyle ilmek ilmek Türk Bayrağı Kahramanmaraş'ta 7'den 77'ye el birliğiyle ilmek ilmek Türk Bayrağı

2024'TE YENİDEN TOPLANMA SÜRECİNE ODAKLANIYORUZ

Başkan Buluntu, 2024 yılında toparlanma sürecine odaklanarak ekonominin güçlendirilmesi, yerel iş dünyasının desteklenmesi, yeni projelerin hayata geçirilmesi ve ulusal çapta rekabet edebilir bir iş ortamının oluşturulması için kararlılıkla çalışacaklarını belirtti. Aynı zamanda depremler sonrası toplumun dayanışma içinde olmasının, yeniden inşa sürecini daha etkili ve hızlı bir şekilde yönlendirebileceğini vurguladı.

KAHRAMANMARAŞ'IN POTANSİYELİNE İNANIYORUZ

Başkan Buluntu, Kahramanmaraş'ın sahip olduğu doğal ve beşeri kaynaklarla Türkiye'nin en önemli ekonomi merkezlerinden biri olma potansiyeline sahip olduğunu vurgulayarak, "2024 yılının, huzurlu, istikrarlı, aydınlık, refah seviyesi yüksek bir yıl olmasını temenni ediyor, üyelerimizin ve halkımızın yeni yılını en içten dileklerimle kutluyorum" şeklinde konuştu.