Burdur'da 25 Mayıs günü yaşanan skandalda, Burdur Devlet Hastanesi'nde diyalize giren 33 hasta, baş dönmesi, mide bulantısı ve şuur bulanıklığı gibi şikayetlerle fenalaştı. Hastalardan bazılarının durumu o kadar ağırlaştı ki, ambulanslarla çevre illere sevk edilmek zorunda kalındı.

Olayda 2 hasta hayatını kaybederken, 3 hasta hala entübe vaziyette tedavisine devam ediyor. Yetkililer tarafından başlatılan adli ve idari soruşturma sürüyor.

İstanbul'da Hızlı İşler: 5 Dakikada 20 Bin TL'nin Kayboluşu! İstanbul'da Hızlı İşler: 5 Dakikada 20 Bin TL'nin Kayboluşu!

DİYALİZ SONRASI HASTALAR FENALAŞTI

25 Mayıs günü Burdur Devlet Hastanesi'nde diyaliz tedavisi gören hastalardan bazıları, evlerine döndükten sonra baş dönmesi, mide bulantısı ve şuur bulanıklığı gibi şikayetlerle hastaneye geri döndüler. Hastaların durumunun ağırlaşması üzerine hastane yetkilileri, gün içinde diyalize giren tüm hastaları telefonla arayarak hastaneye gelmelerini istedi.

AĞIR HASTALAR FARKLI İLLERE SEVK EDİLDİ

İlk etapta sağlık durumu kritik olan 18 hasta ambulanslarla Antalya, Afyonkarahisar ve Isparta'daki hastanelere sevk edildi. Sağlık Bakanlığı'nın talimatıyla gün içinde diyaliz tedavisi gören 33 hastanın tamamı farklı illere sevk edildi.

ANTALYA VE ISPARTA'DA HASTALAR HAYATINI KAYBETTİ

Antalya Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi altına alınan hastalardan Mustafa Demir (70), 26 Mayıs günü hayatını kaybetti. Demir'in cenazesinin Karamanlı'da defnedildiği öğrenildi.

Aynı gün Antalya Şehir Hastanesi'nde tedavi gören bir diğer hasta Saniye Aksöz de hayatını kaybetti. Aksöz'ün cenazesinin ise Burdur merkez Kozluca köyünde defnedileceği belirtildi.

SORUŞTURMA SÜRÜYOR

Olayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldı. 31 hastanın tedavisinin halen devam ettiği öğrenildi.

Editör: İsa Aslantaş