Kahramanmaraş'la Gaziantep arasına helikopter düştü! Kahramanmaraş'la Gaziantep arasına helikopter düştü!

Toplumun dikkatini çeken isimlerden biri olan Büşra Bibi hakkında merak edilen sorular devam ediyor. Büşra Bibi'nin kim olduğu, yaşamı ve kökeni gibi konular sıklıkla arama motorlarında yer alıyor. İşte, Büşra Bibi hakkında topladığımız bilgiler...

BÜŞRA BİBİ'NİN KİMLİĞİ VE KÖKENİ

Büşra Bibi, Pakistan siyaset sahnesinde önemli bir figür olarak bilinir. Pakistan'ın eski Başbakanı İmran Han'ın üçüncü eşi olan Bibi, Han Başbakanlık görevine başlamadan altı ay önce onunla evlenmişti.

Büşra Bibi, Pakistan'ın Pencap bölgesinde, siyasi açıdan etkili ve muhafazakar bir ailede dünyaya geldi. O, toprak sahibi bir Jat grubu olan Wattoo klanının bir parçasıdır ve bu klanın alt birimi olan Manekalar ailesinden gelmektedir. Bibi'nin kökleri, Lahor'un 250 km güneybatısında yer alan Pakpattan kasabasına dayanıyor. Bu kasaba, hem Büşra Bibi hem de İmran Han için manevi bir öneme sahiptir; zira her ikisi de ruhani bir lider olan Baba Farid'in takipçileridir ve ilk buluşmaları da bu kasabada gerçekleşmiştir.

HUKUKİ SORUNLAR VE CEZA

Büşra Bibi ve eşi İmran Han, yolsuzluk suçlamalarıyla gündeme gelmişlerdir. Yapılan yargılamalar sonucunda her ikisi de 14 yıl hapis cezasına çarptırılmıştır. Bu durum, Pakistan siyasetinde önemli bir dönemeç olarak kayıtlara geçmiştir.