Üretim aşaması, sektörlerde dijital dönüşümün en çok yaşandığı alanlardan birisidir. Çünkü dijital dönüşüm sayesinde hızlanan üretim ile birlikte rekabet de mümkün hâle gelir. Bunun için alınabilecek hizmetlerden birisi de 3D ölçümdür. Cadem Metrology, 3D ölçüm alanındaki kalitesi sayesinde üretimdeki dijital dönüşüm arayışlarınızda size yardımcı olur.

Adından da anlaşılabileceği gibi 3D ölçüm, nesnelerin 3 boyutlu bir şekilde bilgisayar ortamında yer almasıdır. Sahip olduğunuz ürünlerin 3D ölçüm verileri sayesinde kalite kontrol işlemlerinizi çok daha kolay ve kapsamlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Böylece üretim bandında yaşayacağınız sıkıntıları en aza indirerek daha hızlı bir süreç geçirmeniz mümkün olur.

3D Ölçüm Hizmetleri

Üretim süreçlerinde kalite sorunlarını en aza indirmek 3D ölçüm verilerinin iyi bir şekilde kullanılabilmesine bağlıdır. Bunun için mutlaka verileri nasıl elde edebileceğiniz ve yorumlayacağınız ile ilgili bir eğitime sahip olmalısınız. https://www.cademmetrology.com.tr/, bu hizmeti müşterilerine 3 aşamada sunar:

Maldivler, İsrail Pasaportu Taşıyanların Girişine Yasak Getirdi mi? Maldivler, İsrail Pasaportu Taşıyanların Girişine Yasak Getirdi mi?

● Demo ve danışmanlık

● Cihaz kurulumları ve eğitimleri

● Teknik servis desteği

Demo ve danışmanlık hizmeti, ürünlerinizin 3D ölçüm işlemine uygun ürünlerin belirlenmesini ifade eder. Ayrıca ücretsiz bir şekilde deneme imkânı da sunulur. Cihaz kurulumu ve eğitimi aşamasında ise kullanacağınız hizmetle alakalı olarak personelleriniz bilgilendirilmektedir. Son aşamada da eğer cihazla alakalı herhangi bir sorununuz olursa teknik destek konusunda yardımcı olunur. Böylece içiniz rahat bir şekilde üretim sürecine odaklanabilirsiniz.

Hangi Sektörler için Yararlıdır?

Üretim aşamasında 3D ölçüm yapmanın fayda sağlayacağı birçok sektör sayılabilir. Özellikle üretimi maliyet gerektiren nesnelerin sektörlerinde bu hizmetten fayda sağlamak hem kalite hem de ekonomik anlamda büyük yarar sağlar. Bu ve buna benzer ayrıntıları düşünerek 3D ölçüm hizmeti kullanabilecek sektörleri aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür:

● Otomotiv

● Havacılık ve Savunma

● Güç Üretimi

● Tüketim Ürünleri

● Ulaşım

● Medikal

Yukarıdaki sektörlere bakarak hizmetin kapsamı çok daha iyi bir şekilde anlaşılabilir. Sektörünüzle alakalı 3D ölçüm hizmetleri hakkında daha detaylı bilgi almak için www.cademmetrology.com.tr ile iletişime geçebilirsiniz.

Editör: TE Bilisim