Survivor All Star 2024'ün finali, önceki gün büyük bir heyecanla gerçekleşti. Ancak final gecesi, bazı yarışmacıların trafikte çakarlı araç kullanımıyla gündeme geldi.

Sahipsiz hayvanlara yönelik teklifte son durum: 7 madde kabul edildi Sahipsiz hayvanlara yönelik teklifte son durum: 7 madde kabul edildi

YARIŞMACILARIN ÇAKARLI ARAÇLA GİTMESİ TEPKİ ÇEKTİ

Perşembe akşamı düzenlenen final gecesine, Survivor 2024 yarışmacılarından Sahra Işık ve Damla Can çakarlı ve sirenli araçlarla katıldı.

Yarışmacılar, bu anları sosyal medya hesaplarından paylaştı, ancak görüntüler büyük tepki topladı. Çakarlı araç kullanımı, trafikte üstünlük sağlamaya çalışmak olarak değerlendirildi ve kamuoyunda tartışma yarattı.

1718430154 Survivor

BAKAN YERLİKAYA'DAN AÇIKLAMA: "GEREĞİ YAPILDI"

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada konuyla ilgili olarak "Gereği yapıldı-18" başlığıyla bir paylaşımda bulundu.

Bakan Yerlikaya, "Sivil Trafik Ekiplerimizin sosyal medya ve ulusal basına yansıyan 'Bir yarışma programının 3 yarışmacısının İstanbul'daki büyük finale çakarlı araçla gitmesi' haber ve görüntülerine yönelik yaptığı çalışmalarda; bu araç sürücüsünün ışıklı ve sesli uyarı işareti veren cihazları, mevzuatta izin verilmeyen bir araca taktığı ve kullandığı tespit edilmiş ve yakalanmıştır. Araç sürücüsüne idari para cezası uygulanmış ve çakar/siren tertibatı söktürülmüştür." ifadelerini kullandı.

"MÜSAADE ETMEYECEĞİZ"

Bakan Yerlikaya, usulsüz çakar kullanımına ve trafikte üstünlük sağlamaya çalışanlara asla müsaade etmeyeceklerini belirterek, "Görevi sırasındaki ambulans, itfaiye ve polis araçlarımızın trafikteki önceliği insan sağlığı ve suçlularla mücadeleye yöneliktir. Usulsüz çakar kullanan ve trafikte üstünlük taslayanlara asla müsaade etmeyeceğiz." dedi.

Editör: İsa Aslantaş