Cumhuriyetin 100'üncü kuruluş yıldönümü kapsamında emeklilere yönelik 5 bin liralık ikramiye uygulamasında, belirli kategorilerde çalışan emeklilerin dışında bırakılması tartışmaları beraberinde getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu konuda yaşanan sorunların çözümü için adımlar atmaya kararlı.

ÇALIŞAN EMEKLİLERİN BEKLENTİSİ, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN İSTEDİĞİ ÇALIŞMAYA DAYANIYOR

Emeklilere yönelik 5 bin liralık ikramiye uygulamasının, Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) kayıtlı çiftçiler dışında, emekli muhtarlar, belediye meclisi ve il genel meclisi üyelerini de kapsam dışında bırakması, bu kesimlerin beklentilerini artırdı.

Hazine ve Maliye ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanlıklarının konuyu değerlendirmesi için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla bir çalışma başlatılacak.

AK PARTİ YÖNETİCİLERİNDEN CUMHURBAŞKANI'NA ÇAĞRI: "TARTIŞMALARA SON VERELİM"

Bu konuda sıkıntı yaşayan AK Partili yöneticiler, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a durumu ileterek, çalışan emeklilerin de ikramiyeden yararlanabilmesi için düzenleme yapılmasını talep etti.

"İstisnalar bize sıkıntı çıkartıyor" diyen AK Partili yöneticiler, muhalefetin bu konuyu seçim kampanyalarında kullanabileceği endişesi taşıyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN TALİMATI: ÇALIŞMALAR BAŞLASIN

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla Hazine ve Maliye ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanlıkları arasında başlatılacak olan çalışmada, maliyet hesaplamaları detaylı bir şekilde ele alınacak.

Çalışan emeklilere yönelik ikramiye verilmesinin bütçe olanakları içinde finanse edilebilir olup olmadığı da bu çalışma kapsamında değerlendirilecek.

2 yıl geri ödemesiz 150 bin lira faizsiz kredi | Evlilik desteği ödemeleri başladı 2 yıl geri ödemesiz 150 bin lira faizsiz kredi | Evlilik desteği ödemeleri başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu konudaki kararı, çalışmalar tamamlandıktan sonra netlik kazanacak.