Çanakkale'nin Lapseki İlçesi Dumanlı Dağı'nda Mevsimin İlk Karı

Doğanın beyaz örtüsüne büründü!

Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde, mevsimin ilk karı Dumanlı Dağı'na düştü. Bu olay, bölgede unutulmaz kartpostallık manzaraların ortaya çıkmasına sebep oldu.

Dumanlı Dağı, Beyaza Büründü

Lapseki ilçesinde hava sıcaklığı sıfır dereceye kadar düştü, ve ilçenin en yüksek noktası olan 650 rakımlı Dumanlı Dağı'nda gece yarısı başlayan kar yağışı gün boyu etkili oldu. Dumanlı Dağı, kar tabakasıyla örtüldü, bölgede adeta kışın gelişini müjdeledi.

Portakal Çiçeği Kokusu Adana'yı Sardı! 12. Uluslararası Karnaval Başladı Portakal Çiçeği Kokusu Adana'yı Sardı! 12. Uluslararası Karnaval Başladı

Yollarda Buzlanma Oluştu

Kar yağışı sonrasında yollarda yaklaşık 5 santimetrelik bir kar tabakası birikti ve bazı bölgelerde buzlanma meydana geldi. Ancak, yetkililer kar yağışının neden olduğu köy yolu kapanmalarının olmadığını belirttiler.

Kartpostallık Görüntüler Ortaya Çıktı

Dumanlı Dağı'nda meydana gelen kar yağışı, bölgede adeta kartpostallık manzaraların oluşmasına sebep oldu. Doğanın beyaz güzellikleri, fotoğraf meraklıları ve doğa severler için muhteşem kareler sunarken, bölge halkı ise kışın gelişini kar altında coşkuyla karşıladı.

20231126aw085168-8 (1)

Kaynak: İHA