Çorum'un Alaca ilçesinde bulunan Alaca Devlet Hastanesi'nde tedavi gören Zeki Aksakal ve Nuri Yalçınkaya, aynı gün hayata gözlerini yumdu.

21 Haziran’da Akaryakıta Büyük Zam: Benzin ve Motorine 1,30 TL Artış Geliyor 21 Haziran’da Akaryakıta Büyük Zam: Benzin ve Motorine 1,30 TL Artış Geliyor

CENAZELER KARIŞTI

Hastane morgundaki işlemler tamamlandıktan sonra, Nuri Yalçınkaya'nın cenazesi yanlışlıkla Zeki Aksakal'ın ailesine teslim edildi. Yanlışlık, dün öğle namazını müteakip Sebilullal Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından Alaca Şehir Mezarlığı'nda defnedilmesiyle ortaya çıktı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Bugün, Nuri Yalçınkaya'nın ailesi cenazeyi teslim almak üzere hastaneye geldiğinde, morgda kendilerine verilen cenazenin Yalçınkaya'ya ait olmadığını fark etti. Bu durum üzerine hemen adli ve idari soruşturma başlatıldı. Yapılan soruşturma sonucunda, Aksakal ve Yalçınkaya'nın cenazelerinin karıştığı anlaşıldı.

MEZAR AÇILDI, CENAZE ÇIKARILDI

Savcılığın izniyle mezar açılarak, Yalçınkaya'nın cenazesi çıkarıldı ve tekrar Alaca Devlet Hastanesi morguna götürüldü. Her iki cenazenin de yarın toprağa verileceği bildirildi.

Editör: İsa Aslantaş