Ceviz fidanı fiyatları ağacın türüne göre değişkenlik gösterir. Bu nedenle net bir fiyatlandırma yapmak mümkün olmamaktadır.

Ayrıca ceviz fidanı fiyatları ceviz fidanının büyüklüğüne ve aşılanma durumuna göre de farklılık gösterebilir.

Cevizler yılın 12 ayı boyunca dikilebilecek şekilde tüplü olarak üretilir. Sıcak aylarda dikim yapılması önerilmez. Türkiye genelinde ceviz fidanlarının dikilmesi konusunda belirli bir prosedür yoktur.

Her türlü toprakta yetişen ve fazla bakıma ihtiyaç duymayan ceviz fidanı farklı oranlarda meyve verecektir. Ortalama kaliteli bir ceviz ağacı 7. yılı itibariyle doyuracak kadar meyve verir. Meyve verme işlemleri 100 yıla kadar devam etmektedir. Detaylı bilgilendirmeye Chandler Ceviz Fidanı internet adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ceviz Fidanlarının Ömürleri

Ceviz ağaçları bulunmuş oldukları toprağa bağlı olacak şekilde ortalama 400 yıla kadar yaşayabilir. Çok sulanması ya da toprağın çok verimsiz olması nedeniyle bu süre daha da kısa olabilmektedir. Bu nedenle ceviz ağaçları çok sık suyu sevmediklerinden dolayı mevsimlik yağışların yeterli olacağı göz önünde bulundurularak bakımlarının yapılması gerekmektedir.

Cantürk Alagöz kimdir nereli ve kaç yaşında? Cantürk Alagöz kimdir nereli ve kaç yaşında?

Yan dal verimi yüksek olan chandler ceviz fidanlarımdan tercih yapmak bu verimliliğin arttırılması ve meyvelerin çoğaltılması adına önemli bir rol oynamaktadır. İlk defa bu işe başlayacaklar için sahip olmak istedikleri her türlü ceviz fidanına ulaşabilmek ve ceviz fidanı fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilmek için Chandler Ceviz Fidanı internet adresine tıkamaları yeterli olacaktır.

Editör: TE Bilisim