İstanbul Avcılar'da çöpte yeni doğmuş bebek bulundu İstanbul Avcılar'da çöpte yeni doğmuş bebek bulundu

Silivri'deki Marmara Kapalı Cezaevi İnfaz Kurumu'nda tutuklu bulunan Seçil Erzan, iddiaya göre 29 kişiyi dolandırdığı suçlamasıyla 14 aydır cezaevinde tutuluyor.

KOĞUŞ DEĞİŞİKLİĞİ VE SOSYAL MEDYA FENOMENLERİ

Tek kişilik hücrede kalmak istemeyen Erzan, kendisi gibi dolandırıcılık ve kara para aklama suçlarından tutuklanan sosyal medya fenomenleri Nihal ve Bahar Candan kardeşler ile aynı koğuşa konulmuştu. Ancak Nihal Candan’ın sağlık sorunları nedeniyle tahliye edilmesinin ardından Bahar Candan'ın psikolojik sorunlar yaşadığı ve Erzan ile tartıştığı iddia edilmişti, bu yüzden koğuşları ayrılmıştı.

DİLAN POLAT'IN CEZAEVİ HAYATINDAKİ DRAMATİK DÖNEM

Sosyal medya fenomeni Dilan Polat ise çeşitli suçlamalarla 7 aydır aynı cezaevinde bulunuyordu. Psikolojik sorunları nedeniyle Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edilen Polat, burada Rabia Çataklı ile aynı koğuşa düşmüştü. Bu durum Polat'ı korkutmuş ve cezaevi yönetimine kız kardeşi Sıla Doğu ile aynı koğuşta kalmak istediğini iletmek zorunda kalmıştı. Talebi kabul edilen Polat, tekrar Marmara Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na gönderilmiş ve kız kardeşiyle birlikte koğuşta kalmıştı.

YALNIZ KALMAMAK İÇİN BİR ARAYA GELDİLER

Seçil Erzan ile Dilan Polat, tek başlarına kalmak istemediklerini cezaevi yönetimine ileterek birlikte aynı koğuşta kalmak istediklerini belirttiler. Cezaevi yönetimi de bu talebi kabul ederek ikisini aynı koğuşa aldı.

MORALLERİ YERİNDE

Seçil Erzan’ın avukatı Bülent Aybirdi, müvekkilinin Dilan Polat ile birlikte koğuşta olmaktan memnun olduğunu ve moralinin iyi olduğunu belirtti. İkilinin birlikte vakit geçirip dertlerini paylaştıklarını ve Erzan'ın genellikle duruşmalarına hazırlanmak için kitaplar istediğini ifade etti.

Editör: İsa Aslantaş