İçişleri Bakanı Ali Yerilkaya'nın uyuşturucu ve suç örgütleriyle mücadele çabalarının desteklenmesi gerektiğini belirten CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, önümüzdeki hafta yapılacak kurultayda Özgür Özel ile liderlik yarışına gireceğini açıkladı.

Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanı Yerilkaya'nın son dönemdeki uyuşturucu ve suç örgütleriyle mücadelesine dikkat çekerek, "Ülkesini seven herkes Yerilkaya'ya destek versin. Beşli çetelerle de uğraşırsa çok daha mutlu olacağım" dedi.

ŞİÖ Zirvesi'nde Erdoğan ve Putin Buluştu: Ticaret ve Enerjide Büyük Adımlar! ŞİÖ Zirvesi'nde Erdoğan ve Putin Buluştu: Ticaret ve Enerjide Büyük Adımlar!

Kılıçdaroğlu, Sözcü gazetesinden İpek Özbey'in sorularını yanıtlarken, polisin uyuşturucu ticaretiyle ilgili bilgilere sahip olduğunu ancak iktidarın bu konuda göz yumduğunu ifade etti.

Kılıçdaroğlu, uyuşturucu ticaretinin finanse edildiği ve kara paranın Türkiye'ye girişi için yasaların çıkarıldığı iddialarını da dile getirdi.

Yeni İçişleri Bakanı'nın kararlılıkla bu sorunla mücadele ettiğini ve umarım devam edeceğini belirten Kılıçdaroğlu, polislere cesaret verilmesi gerektiğini vurguladı.

Uyuşturucu sorununun milli güvenlik sorunu haline geldiğini ve sınırların kontrolsüz hale geldiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, herkesin İçişleri Bakanı Yerilkaya'ya destek vermesi gerektiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu, seçim sonuçlarıyla ilgili olarak da kırsala daha fazla ağırlık verilmesi gerektiğini belirtti. Büyük mitinglere karşı olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, seçim çalışmalarının kırsal ve mahallelerde yoğunlaşması gerektiğini söyledi.

DEVA PARTİLİ BAŞKANLARLA GİZLİ GÖRÜŞME

Ayrıca, DEVA Partisi'nden istifa eden ilçe başkanlarıyla gizlice görüşmesine ilişkin olarak da siyasetçi olduğunu ve herkesle her yerde buluşabileceğini belirten Kılıçdaroğlu, önemli olanın vatandaşlarla buluşmak olduğunu vurguladı.

Editör: İsa Aslantaş