Son günlerde, sosyal medyada dolaşan bir video, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun danışmanı Fatih Keleş'in para saymasıyla ilgili tartışmaları alevlendirdi.

Doğanşehir'de Otomobil Takla Attı: 4 Yaralı Doğanşehir'de Otomobil Takla Attı: 4 Yaralı

Video, Keleş'in deste deste para saymasıyla ilgiliydi ve CHP içinde yeni bir krizin fitilini ateşledi.

CHP'DEN AÇIKLAMA: GÖRÜNTÜLER ESKİ

CHP, söz konusu görüntülerin 2019 yılında çekildiğini ve İstanbul il başkanlığı binasının satın alındığı döneme ait olduğunu belirtti.

Ancak, bu açıklamanın ardından İmamoğlu'dan herhangi bir resmi açıklama gelmemesi, tartışmaları derinleştirdi ve merak uyandırdı.

SORUŞTURMA BAŞLADI, İMAMOĞLU'NDAN AÇIKLAMA

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın görüntülerle ilgili soruşturma başlatmasının ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu sessizliğini bozdu.

İmamoğlu, Şile Endüstriyel Atık Yakma Tesisi açılışında yaptığı konuşmada olaya ilişkin şunları söyledi:

"Seçime 20 gün kala İstanbul CHP İl Başkanlığı'nın satın alma sürecinde bir hukuk ofisinde yapılan bir işlem, ki orada benim çok değer verdiğim siyasi yol arkadaşlarım var o görüntüde... O görüntü üzerinden siyasi yaygara çıkarmaya çalışanların kötülükçü akılları var. Bu yaygara ile servis edilmesi... Bunu tabii birkaç meczubun 'buradan Ekrem'e ne sıçratır nasıl bir leke, iz bırakırız' anlayışıyla koca koca kanallarda bir yerinden 'Ekrem'e çamur sıçratma' çabası içinde oldular. Bunlar alıştığımız şeyler... Bunlar kul hakkı yemekten imtina etmeyen, kumpasla seçim kazanmaya çalışanlar. Allah memleketimizi de, beni de bu insanlardan korusun. Zannediyorlar ki, Ekrem yılacak. Yılmaz. O, bir avuç insanı süründüre süründüre yıldıracak, göreceksiniz..."