İnsanların ciltlerinde ortaya çıkan lekeler, hangi sebepten ötürü görülüyor olursa olsun fark etmez ortak olarak hissedebilen şey kötü bir görüntüyü beraberinde getiriyor olması. Her cilt tipinde kendini gösteren bu lekelerden kurtulmak isteyenler, Karakucak Klinik tarafından sunulmakta olan leke tedavisi Mersin uygulaması ile beraber aradıklarını en iyi şekilde bulmayı başarıyor.

Başta güneş ışınları olmak üzere doğum kontrol hapları, hormon tedavisi esnasında verilen ilaçların kullanımı, yaşlılık, hamilelik gibi etkenler insanların ciltlerinde lekelerin oluşmasına sebebiyet vermektedir. Başarılı şekilde ortaya çıkan lekelerin  uygulaması ile beraber ortadan kaldırılması için ilk aşamada mutlaka cilde rengini vermekte olan melanin üretiminin artmasına sebebiyet veren durumun tespit edilmesi gerekmektedir. Karakucak Klinik uzmanları, kişinin cildinde kendini gösteren lekeler konusunda gerçekleştirecekleri ön incelemeler ile beraber en iyi sonuçların ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Ciltteki lekelerin durumuna göre doğru tedavi seçilerek kısa sürede lekelerin yok edilmesi hedeflenir.

Maldivler, İsrail Pasaportu Taşıyanların Girişine Yasak Getirdi mi? Maldivler, İsrail Pasaportu Taşıyanların Girişine Yasak Getirdi mi?

Baby Face Beauty ile Leke Tedavisi

Isı aracılığı ile ciltte kanalların açılarak daha sonrasında anti aging maddeleri lazer teknolojisi kullanarak cilde ileten Baby Face Beauty, leke tedavisi Mersin uygulaması konusunda en iyi sonuçların ortaya koyulmasını sağlamaktadır. Leke tedavisi için bu yöntem kullanılırken gerekli olan tüm etken maddeler cildin alt katmanlarına iletilir ve cilt vakit kaybetmeden kendini yenilemeye başlar. Kişinin cildindeki lekelerin durumuna göre belirli aralıklar ile seanslar gerçekleştirilir.

PRP ile Leke Tedavisi

Hasarlı olan bölgeyi tamir eden ve cildi gençleştiren PRP uygulaması, genel olarak kişinin kendi kanı ile gerçekleştirilir. Leke tedavisi Mersin uygulaması için PRP tercih edildiğinde, tek başına olduğu gibi farklı yöntemler ile beraber de başarılı sonuçlar elde edilebilir.

Mezoterapi ile Leke Tedavisi

Cildin onarılmasını ve vitamin ihtiyaçlarının verilmesini sağlayan mezoterapi yönteminde, özel olarak hazırlanılan formül cilt altına enjekte edilmektedir. Leke tedavisi Mersin uygulaması için uygulama esnasında kullanılan formülün içerisine glutation, somon ekstresi, C vitamini gibi lekelerin açılmasına yardımcı olan maddeler eklenir. Hafifleyen cilt lekeleri için lazer ya da kimyasal peeling desteği alınması ile beraber çok daha etkili sonuçların ortaya çıkması sağlanır.

Kimyasal Peeling Uygulaması

Klasik tarzdaki peeling uygulamasının aksine kimyasal peeling ile Karakucak Klinik uzmanları cilt yüzeyini nazik bir şekilde soyarak bölgedeki ölü derinin vücuttan başarılı şekilde ayrılmasını sağlamaktadır. Yapılan uygulama esnasında ciltte pigment üretmekte olan hücreler baskılanırken kolajen üretimi de arttırılır. Leke tedavisi Mersin uygulaması için kimyasal peeling yapılacağı zaman gerek seans gerekse peeling uygulaması esnasındaki süre aralığı ile alakalı doğru aralık, cildin incelenmesi ile beraber ortaya koyulmaktadır.

Icon Lazer ile Leke Tedavisi

En etkili leke tedavisi Mersin uygulamaları içerisinde yer alan Icon Lazer cihazında yer alan Skintel melanin reader teknolojisi ile beraber ciltte bulunan melanin yoğunluğu ölçülmektedir. Daha sonrasında da hangi bölge için ne kadar uygulama yapılması gerektiği hesaplanır. Daha sonrasında da 3 ila 4 haftalık aralıklar ile uzmanlar tarafından belirlenen seanslar sonucunda lekelerin kaybolması sağlanırken aynı zamanda tekrardan oluşmalarının da önüne geçilmektedir.

Konu leke tedavisi Mersin uygulamaları olduğu zaman, ufak bir araştırma ile dahi birbirinden farklı yöntemler insanların karşılarına çıkıyor. Bunların arasından en uygun olanın seçilmesi adına bünyesindeki uzmanlar cilt yapısını detaylı olarak inceledikten sonra doğru tedavinin hangisi olacağını belirleyecektir. Böylece artık cilt lekeleri insanlar için ciddi bir sorun olmaktan çıkıyor.

Editör: TE Bilisim