Tokat'ın Niksar ilçesinin Çepnibey Mahallesinde yaşayan emekli öğretmen Ziynet Gökçe'nin beslediği tavus kuşu, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi'ne (CİMER) şikayet edildi. Olayın detayları ve Gökçe'nin duygusal açıklamaları.

MAHALLELİ, TAVUS KUŞU "GARGUK" İÇİN CİMER'E ŞİKAYETTE BULUNDU

Çepnibey Mahallesi'nde yaşayan emekli öğretmen Ziynet Gökçe, bahçesinde uzun süredir beslediği tavus kuşu "Garguk" ile mahalle sakinleri arasında bir anlaşmazlık yaşandı. Mahalleli, tavus kuşunun sabahın erken saatlerinde ötmesi nedeniyle Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi'ne (CİMER) başvurarak şikayetlerini iletti.

tavus-kusu

ÜZÜNTÜSÜNÜ SOSYAL MEDYADA DİLE GETİRDİ

Ziynet Gökçe, "Garguk" adını verdiği tavus kuşunun CİMER'e şikayet edilmesi karşısında duyduğu üzüntüyü sosyal medya hesabından paylaştı. Kendisini bir hayvansever olarak tanımlayan Gökçe, tavus kuşunu mahalleli tarafından şikayet edilmesini "hayvan düşmanlığı" olarak gördüğünü ifade etti.

TAVUS KUŞLARI VE MİTOLOJİK BAĞLANTILAR

Tavus kuşlarının tüylerinin semavi dinlerde ve Yunan mitolojisinde nazarı defettiğine inanıldığını belirten Gökçe, bu inançların kendi duygu dünyasını etkilediğini paylaştı. Tavus kuşlarının gösterişli tüyleri ve sembolik önemi, onun için özel bir yere sahip.

MÜCADELE VE DESTEK ARAYIŞI

Ziynet Gökçe, daha önce de tavus kuşunun şikayet edildiğini belirtti. Ancak hayvanı terk etmek istemediğini ve CİMER'e şikayet konusunda girişimde bulunmayacağını vurguladı. Sosyal medyada destek gören Gökçe, ancak artık mücadele etmeye gücünün kalmadığını ifade etti.

Kadir İnanır öldü mü, yaşıyor mu, hastaneye kaldırıldı, Kadir İnanır'ın sağlık durumu nasıl? Kadir İnanır öldü mü, yaşıyor mu, hastaneye kaldırıldı, Kadir İnanır'ın sağlık durumu nasıl?

tavus-kusu-turkiye

HAYVANSEVERLİK VE İNSAN-HAYVAN İLİŞKİSİ

Gökçe, tavus kuşu olayıyla ilgili olarak hayvanlar ve insanlar arasında ayrım yapmadan her iki canlıya da sahip çıkılması gerektiğini vurguladı. İnsanlar arasında birlik ve dayanışma çağrısında bulundu.