Çorum Valisi Zülkif Dağlı, Çorum'daki üniversite öğrencilerinin güvenliği ve huzuru için çalışmaların önemini vurgulayarak, şunları söyledi:

Öğrenciler Emanetimizdir

Çorum Valisi Zülkif Dağlı, Çorum'da öğrenim gören üniversite öğrencilerinin hepsinin birer emanet olduğunu belirterek, onların huzur ve güvenliklerinin sağlanmasının en önemli görevleri arasında olduğunu ifade etti.

Üniversite Güvenlik Toplantısı Gerçekleştirildi

Üniversite Güvenlik Toplantısı, Vali Zülkif Dağlı başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda şu konular ele alındı:

Öğretim Ortamının Korunması

Hitit Üniversitesi ve bağlı kurumlarda öğretim ortamının bozulmasına yönelik faaliyetlerin önüne geçilmesi ve güvenliğin devamlılığının sağlanması amaçlandı.

Yurtlarda Emniyet Tedbirleri

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı üniversite öğrenci yurtlarında ve yakın çevresinde meydana gelebilecek olaylara karşı gerekli emniyet tedbirlerinin alınması konusu ele alındı.

Yasal Olmayan Etkinliklere Karşı Tedbirler

Yasal olmayan eylem ve etkinliklere meydan verilmemesi amacıyla genel güvenlik tedbirleri görüşüldü.

Asayiş Olayları ve Yurtların Güvenliği

Üniversitedeki muhtemel asayiş olayları ile yurtların ulaşım ve güvenlik sorunları değerlendirildi.

Yerleştirme Oranı Yüzde 100

Vali Dağlı, Hitit Üniversitesi'nin yerleştirme oranının yüzde 100 olduğunu ve hiçbir öğrencinin açıkta kalmayacağını belirterek, yurtlarda kalacak öğrencilere aile sıcaklığında barınma imkanı sunacaklarını ifade etti.

Gençlere Destek

Gençlerin ders dışı zamanlarını iyi bir şekilde değerlendirmek, akademik gelişimlerine katkı sağlamak, milli manevi ve insani değerleri tanımalarına yardımcı olmak amacıyla Kredi ve Yurtlar Akademi faaliyetleri çerçevesinde eğitim, sosyal, kültürel, sportif ve gönüllülük faaliyetleri gerçekleştirileceği açıklandı.

Güvenlik Tedbirleri Artarak Devam Edecek

Vali Dağlı, güvenlik güçlerinin öğrencilerin huzuru ve güvenliği için ciddi tedbirler aldığını ve bu tedbirlerin artarak devam edeceğini belirtti.

Toplantıya Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, Vali Yardımcısı Tamer Orhan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Naim Çetinkaya, İl Emniyet Müdürü Arif Pehlivan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, İl Milli Eğitim Müdürü Abdullah Kodek ve ilgili kurum yöneticileri katıldı.

Yeni eğitim yılında jandarma, Kahramanmaraş öğrencilerini bilinçlendirdi Yeni eğitim yılında jandarma, Kahramanmaraş öğrencilerini bilinçlendirdi

20230905aw023871-1

Kaynak: İHA