Kahramanmaraş, 2023-2024 eğitim öğretim yılına hızla yaklaşırken, ihtiyaç sahibi binlerce öğrenciye destek eli uzatıyor. Yeni eğitim dönemi için hazırlık yapan ailelerin yanı sıra sosyal yardım alan ailelerin de çocuklarına yönelik önemli bir yardım gerçekleştirildi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, ilkokul birinci sınıfa ve ortaokul birinci sınıfa başlayacak olan toplamda 3 bin öğrenciye kırtasiye malzemeleri sağladı.

KIRTASİYE YARDIMI ÖĞRENCİLERE DAĞITILDI

Bu kapsamlı yardım paketi içerisinde defterler, kalemler, cetveller ve benzeri öğrenci malzemeleri bulunmaktadır. Yapılan bu anlamlı yardım hakkında konuşan veliler, teşekkürlerini sunarak memnuniyetlerini dile getirdi.

binlerce-ogrenciye-kirtasiye-yardimi-yapildi

VELİ ŞEREF KOÇ TEŞEKKÜR ETTİ

Veli Şeref Koç, "Mutluyuz, Allah razı olsun. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür ederiz. Bütün öğrencilere Allah zihin açıklığı versin" dedi.

ÜMMÜHAN DAĞ: "ÇOK İYİ OLDU"

Ümmühan Dağ ise, "Çocuklarımız çok perişan oldu, bizlere de yardım etmeleri çok iyi oldu, teşekkür ederiz. Hepsine başarılar diliyorum, Allah kolaylık versin bize de onlara da öğretmenlere de" ifadelerini kullandı.

İLKOKUL BİRİNCİ SINIF ÖĞRENCİSİ ZEYNEP YAREN MUTLU

İlkokul birinci sınıf öğrencisi Zeynep Yaren, ilk kez okula başlayacağı için mutlu olduğunu söyledi. Zeynep Yaren, "Okula gitmek istiyorum, ondan sonra da başka bir yere gitmek istemiyorum" diye konuştu.

KAHRAMANMARAŞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN AÇIKLAMA

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmet ve Yardım Şube Müdürü Alper Acer, yapılan yardım hakkında şunları söyledi:

Kahramanmaraş KSÜ’de bir Dekan daha değişti! Kahramanmaraş KSÜ’de bir Dekan daha değişti!

"Her sene olduğu gibi bu sene de Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi olarak ihtiyaç sahibi olarak belirlediğimiz bizden derman kart kullanan ailelere ilkokul birinci ve ortaokul birinci sınıfa başlayan çocuklara kırtasiye yardımları bugün itibari ile başladı. Bütün ailelerimize ve öğrencilerimize 2023-2024 eğitim öğretim yılında başarılar diliyorum. Bir nebze de olsa ailelerimize bu kırtasiye yardımı ile yardımcı olacağız. Toplamda bin 500 adet ilkokul birinci sınıf ve bin 500 adet de ortaokul birinci sınıfa başlayan öğrencilerimize kırtasiye yardımımız var. Bunların içerisinde hem kız hem de erkek çocukları için çantaları ile birlikte veriyoruz. İçerisinde defter, kalem, boya kalemi, resim defteri, cetvel gibi çeşitli malzemeler bulunmaktadır."