Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Gazetecilerin sorularını yanıtlarken, yerel seçimlerle ilgili de önemli açıklamalarda bulundu.

PARTİSİNİN YEREL SEÇİM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

CHP'de Hatay krizi sonuçlandı! Özgür Özel ve Lütfü Savaş'tan flaş açıklamalar CHP'de Hatay krizi sonuçlandı! Özgür Özel ve Lütfü Savaş'tan flaş açıklamalar

Erdoğan, yerel seçimlerle ilgili olarak partisinin yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti. "Tüm vekillerimiz görev başında. Türkiye'yi titizlikle tarıyoruz ve en uygun adayları tespit edeceğiz" dedi.

HEDEF, EN İDEAL ADAYLARLA SEÇİMLERİ BAŞARILI ŞEKİLDE TAMAMLAMAK

Cumhurbaşkanı, şahsen ve partisinin Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK), Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyeleri, milletvekilleri ve belediye başkanlarının Türkiye genelinde hazırlanan programa uygun olarak görevlerine başladığını vurguladı. Erdoğan, tarama süreçlerinin devam edeceğini ve en ideal adayları belirlemek için çalıştıklarını ifade etti. Amacın, seçimlerden en başarılı şekilde çıkmak olduğunu belirtti.

PUTİN İLE GERÇEKLEŞTİRİLECEK ZİYARET HAKKINDA AÇIKLAMA

Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile kısa süre önce yaptığı telefon görüşmesine ilişkin soruları yanıtladı. Putin'in Türkiye ziyaretiyle ilgili olarak, "Henüz tarih netleşmedi. Görüşmeler devam ediyor ve Ağustos ayı içerisinde inşallah bu ziyaret gerçekleşecek" şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları, yerel seçimler için yapılan çalışmalara dair bilgi verirken, yaklaşan Putin ziyaretiyle ilgili de önemli bir detayı ortaya koydu.