Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararnameyle, Adana İl Emniyet Müdürü Doğan İnci, Iğdır İl Emniyet Müdürü Oğuzhan Yonca ile Siirt İl Emniyet Müdürü Hakan Yıldırımoğlu, görevden alındı.

Hastane Kafeteryasında Silahlı Saldırı: Denizli'de 7 Kişi Yaralandı Hastane Kafeteryasında Silahlı Saldırı: Denizli'de 7 Kişi Yaralandı

Doğan İnci, 2020 yılında yayımlanan kararnameyle Adana İl Emniyet Müdürü olarak atanmıştı. İnci, son olarak 2023 yılında, Hassas Bölgeler Koruma Şube Müdürü'nü makam odasında darbettiği iddiaları ve hakkındaki şikâyetle gündeme gelmiş, Adana Valiliği ise haberleri yalanlayarak, şikâyetçi şube müdürü hakkında soruşturma yürütüldüğünü bildirmişti.

Cumhuriyet'ten Mehmet Aka'nın haberine göre, üç gün iş görmemezlik raporu alan Yıldız, İnci’den şikâyetçi oldu.

YENİ ADANA EMNİYET MÜDÜRÜ KİM OLDU?

2024 yılı itibarıyla Adana Emniyet Müdürü, Ahmet Hakan Arıkan'dır. Arıkan, 10 Ekim Ankara Gar katliamında Ankara Emniyet Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştı.

Arıkan, 1967 yılında Ankara'da doğdu. Polis Koleji ve Polis Akademisi'nden mezun olduktan sonra sırasıyla İstanbul ve Ankara'da görev yaptı. 2014-2016 yılları arasında Erzincan İl Emniyet Müdürü, 2016-2020 yılları arasında Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürü olarak görev yaptı.

Adana, Iğdır ve Siirt emniyet müdürleri görevden alındı. Adana Emniyet Müdürlüğüne Ahmet Hakan Arıkan, Iğdır Emniyet Müdürlüğüne Erden Sakarya, Siirt Emniyet Müdürlüğüne Necmettin Öztürk atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla 27 Ocak tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan kararnameye göre emniyet, bürokrasi ve mülki idarelerde çok sayıda atama ve görevden alma gerçekleşti.

Kararnameyle üç ilin emniyet müdürü değişti, 16 ilçede kaymakamlar görevden alındı, yerlerine yeni kaymakamlar atandı. Kararnamede, 126 yeni kaymakam ile 20 vali yardımcısı atandı, 12 ilin de vali yardımcıları değişti.

Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan kararnameyle, Adana İl Emniyet Müdürü Doğan İnci, Iğdır İl Emniyet Müdürü Oğuzhan Yonca ile Siirt İl Emniyet Müdürü Hakan Yıldırımoğlu, görevden alındı.

Adana Emniyet Müdürlüğüne Ahmet Hakan Arıkan, Iğdır Emniyet Müdürlüğüne Erden Sakarya, Siirt Emniyet Müdürlüğüne Necmettin Öztürk atandı.

Eti Maden Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığına Yalçın Aydın atandı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Adana Bölge Müdürü Orhan Deha Dede görevden alındı.