Denizli'nin Acıpayam ilçesinde, Karaismailler Mahallesi'nde bulunan krom madeni ocağında meydana gelen göçük sonucunda bir mühendis ve bir işçi hayatını kaybederken, bir işçi ise yaralı olarak kurtarıldı.

2 ÖLÜ, 1 YARALI

Göçük nedeniyle mahsur kalan üç kişi için başlatılan arama kurtarma çalışmaları, yaklaşık 4 saat süren yoğun çaba sonucunda tamamlandı. Bu süreçte bir mühendis ve bir işçinin cansız bedenine ulaşılırken, diğer işçi ise kurtarılarak acil müdahale için Pamukkale Üniversitesi Hastanesine sevk edildi.

"ÜZÜCÜ BİR KAZA, ADLİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI"

Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun, olay yerinde incelemelerde bulunarak gazetecilere açıklamalarda bulundu. Vali Coşkun, madende yaşanan kazanın üzücü olduğunu belirterek, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralı olarak kurtulan işçiye acil şifalar diledi. Adli soruşturmanın başlatıldığını ifade eden Vali Coşkun, olayın netleşmesinin ardından gerekenin yapılacağını vurguladı.

Trafik Yoğunluğu Arttı: Ağır Vasıtalara Esneklik Sağlandı! Trafik Yoğunluğu Arttı: Ağır Vasıtalara Esneklik Sağlandı!

TEKNİK DETAYLAR VE MADEN HAKKINDA BİLGİLER

Vali Coşkun, maden ocağının yaklaşık bin metre derinlikte olduğunu ve göçüğün 700 ila 800 metreler arasında gerçekleştiğini belirtti. Ancak, detaylı teknik incelemenin henüz yapılmadığını ve bu konuda daha fazla bilgi verilemeyeceğini ifade etti.

VALİDEN TAZİYE MESAJI VE SON DURUM

Vali Coşkun, hayatını kaybeden mühendis ve işçi için taziye mesajı ile başsağlığı dileklerini ileterek, "Mühendis bir arkadaşımız hayatını kaybedenlerden, diğer arkadaşımız da çalışan işçi arkadaşlarımızdan. Ben, Allah'tan rahmet diliyorum ölen vatandaşlarımıza, ölen arkadaşlarımıza. Yakınlarına başsağlığı diliyorum. Başımız sağ olsun." şeklinde konuştu.