''Deprem Hikayeleri'' Adlı Kitap, Mado-Mesder İşbirliğiyle Okurlarıyla Buluşuyor

Kahramanmaraş siyasetinde yüksek gerilim: Öztunç, Karatutlu'ya tepki gösterdi! Kahramanmaraş siyasetinde yüksek gerilim: Öztunç, Karatutlu'ya tepki gösterdi!

Deprem konulu hikayelerden oluşan ''Deprem Hikayeleri'' adlı kitap, Mado-Mesder işbirliğiyle düzenlenen  tanıtım programıyla edebiyatseverlerle buluştu . 

220  katılımcının arasından sıyrılan ve dereceye giren bu etkileyici eser, ülke genelinde düzenlenen Mesder-Mado deprem konulu hikaye yazma yarışmasının ardından ortaya çıktı. Mesder-Mado işbirliğiyle düzenlenen yarışmanın ödül töreni, MESDER'in dernek binasında yapıldı. Esere katkıda bulunan yazarlara ödül töreninde kitap hediyesi verildi. 

Jüri Seçkinleri ve Editöryal Süreç: ''Deprem Hikayeleri''nin Doğuşu
Yarışmanın jüri üyeleri arasında yer alan Prof. Dr. Kemal Timur, Dr. Taccettin Şimşek ve eğitimci/yazar Ramazan Avcı, titiz bir değerlendirme sürecinden sonra seçtikleri eserleri bir araya getirerek ''Deprem Hikayeleri'' adıyla kitaplaştırdı. Depremin derinliklerinde gizlenmiş çeşitli hikayeleri bir araya getirerek okurlara dokunaklı bir deneyim sunmayı hedefliyor.

Edebiyatseverler buluştu
Kitap, Ağacı Yayınları arasında yerini alarak 3 Şubat 2024 tarihinde Mesder'de gerçekleştirilecek özel bir tanıtım programıyla edebiyat tutkunlarıyla buluştu. Programa katılanlar, ''Deprem Hikayeleri''ni tanıma ve yazarlarını dinleme fırsatı buldular. 

Yarışmanın jüri üyeliği yapan Prof.Dr.Kemal  Timur eğitimci/yazar Ramazan Avcı editörlüğüne yarışmaya katılan eserlerin arasın da bir seçme yapılarak seçilen eserler ''Deprem Hikayeleri'' adıyla kitap haline getirildi.

WhatsApp Image 2024-02-03 at 16.26.12