2024 yılında yürürlüğe giren yeni asgari ücret düzenlemesinin ardından, fiyat artışları hız kesmeden devam ediyor.

Son dönemde, ekmek, simit, paça, çorba ve tavuk döner gibi temel gıda maddelerinde yaşanan zamların ardından, berber ve kuaför hizmetlerine de zam yapıldığı belirtildi.

Kahramanmaraş Berberler, Kuaförler ve Güzellik Uzmanları Odası'nın açıkladığı yeni fiyat listesine göre, erkekler için saç ve sakal kesimi 400 TL, kadınlar için ise saç kesimi 500 TL olarak güncellendi.

TIRAŞ ÜCRETLERİNDEKİ ARTIŞ

Yeni yılın başlamasıyla birlikte yaşanan zamlar, tıraş hizmetlerini de etkiledi. Kiralık iş yerleri, elektrik, su ve çalışan maaşları gibi giderlerdeki artışlar, berber dükkanlarının fiyatlarını artırmalarına neden oldu.

Geçen yılın başında 150 TL civarında olan erkek saç kesim ücretleri, şu anda 300-400 TL arasında değişkenlik gösteriyor.

Özellikle Kahramanmaraş'ta bazı bölgelerde, bu fiyatlar daha da yükseğe çıkabiliyor.

Sakal kesimi için talep edilen ücretler de 100-200 TL arasında değişiklik gösteriyor. Bir kişinin saçını ve sakalını kestirmesi için 250 ile 500 TL arasında bir miktarı gözden çıkarması gerekiyor.

Başkan Güngör: Güneşli Kocabaş Sitesi, TOKİ Tarafından Yerinde Yapılacak Başkan Güngör: Güneşli Kocabaş Sitesi, TOKİ Tarafından Yerinde Yapılacak

Berberler, fiyat artışlarını mekan kiraları ve genel maliyetlerdeki artışlara bağlıyorlar.