Deprem Türkiye saati ile 13.17'de yerin 7 kilometre derinliğinde kaydedildi. Sarsıntı Kahramanmaraş, Malatya ve Nevşehir gibi çevre illerden de hissedildi.

Adım adım geldi; Kahramanmaraş'ta Starbucks'ı boykottan silahlı saldırıya: Gözaltılar var! Adım adım geldi; Kahramanmaraş'ta Starbucks'ı boykottan silahlı saldırıya: Gözaltılar var!

ŞÜKRÜ ERSOY'DAN İLK DEĞERLENDİRME

Deprem uzmanı Prof. Dr. Şükrü Ersoy, CNN TÜRK canlı yayınında yaptığı ilk değerlendirmede; '6 Şubat'ta peş peşe gelen depremler Türkiye'deki tüm fay zonlarını huzursuz etmişti. Bu dönemde sadece depremin olduğu yerde artçılar meydana gelmiyor. Komşu alanlarda da bazı deprem haberleri alabiliyoruz. Sarız civarında aktif bir fay var. Kayseri civarlarında da Erciyes fayı gibi pek çok fayın da aktif olduğunu biliyoruz burası bir deprem bölgesi bu tarz aktiviteler normal karşılanabilir ama 4.7 biraz yüksek bir deprem insanlar sarsıntıyı hissetmiş olabilirler. Bundan sonraki, süreci izlemek gerekli ki ne tür bir deprem olduğunu yorumlayabilelim.' açıklamalarında bulundu.