Hatay'ın Dörtyol ilçesinde yaşayan Eren ailesi, depremin yarattığı travmanın ötesinde, vücutlarından çıkan kurtçuklarla mücadele ediyor. İşte bu korkunç hikayenin ayrıntıları:

DEPREMİN ARDINDAN VÜCUTLARDA KIZARIKLIKLAR ORTAYA ÇIKTI

Numuneevler Mahallesi'nde yaşayan Yakup Eren (43) ve Münevver Eren (38) çifti, depremin ardından vücutlarında kızarıklıkların belirmesiyle endişelendi. Bu belirtilerle birlikte evlerinde de benzer canlıların ortaya çıkması, aileyi paniğe sürükledi.

EVLERİNE BÖCEKLER İSTİLA ETTİ, AİLE ÇARESİZ

Evlerine giremeyen Eren ailesi, bu kurtçukların neden olduğu sorunun üstesinden gelemiyor. Evlerini istila eden böcekler, ailenin yaşamını alt üst etti ve tedavi edilmesi gereken bir soruna dönüştü.

yaralar

Amasya’daki yolcu otobüsü devrildi: 6 ölü, 33 yaralı Amasya’daki yolcu otobüsü devrildi: 6 ölü, 33 yaralı

"EVİMİZDE İLAÇLAMA YAPTIK VE BÖCEKLERDE ‘UYUYAN YILANI UYANDIRDIK’ GİBİ BİR ÇOĞALMA OLDU"

Münevver Eren yaşadıklarını şöyle anlatıyor: "Bir süre önce evde temizlik yaparken, gözle görülemeyecek kadar küçük larva benzeri şeyleri fark ettik. Bu canlıları böcek zannetmemiştik. Evde ilaçlama yaptıktan sonra, böceklerin sayısında hızlı bir artış gözlemledik. Ardından kaşıntılar başladı ve eczaneden aldığımız kremi kullanarak vücudumuzdaki larvalardan kurtulmaya çalıştık."

DOKTORLAR İLERİ DERECEDE UYUZ HASTASI OLDUKLARINI SÖYLEDİ

Aile, doktora başvurduğunda, doktorlar tarafından ileri derecede uyuz hastası oldukları söylendi. Münevver Eren, "Cildimiz ve derimiz kurudu, sürekli losyon ve krem kullanıyoruz. Diğer insanlara bulaştırmamak için deprem nedeniyle yıkılma kararı verilen bir odada bu illetten kurtulmaya çalışıyoruz. Ancak hiçbir yetkiliye sesimizi duyuramıyoruz" dedi.

ÇOCUKLARIN EĞİTİMİ TEHLİKEDE

Eren ailesinin en büyük endişelerinden biri, çocuklarının eğitiminin tehlikeye girmesi. 8 yaşındaki oğulları, vücutlarından ve dişlerinden larvaların çıkmasına şahitlik ediyor. Anne Münevver Eren, "Çocuklarım perişan durumda, biz perişan durumdayız. Kendimi geçtim, çocuklarımın bir an önce tedavi edilmesini istiyorum" diye konuştu.

Eren ailesi, yaşadıkları korkunç sorunun çözümü için yetkililerden yardım bekliyor ve sağlık sorunlarına bir an önce çare bulunmasını istiyor.