Adıyaman'da, depremde evleri yıkılan veya hasar alan vatandaşların kaldığı Vartana geçici prefabrik kentte, musluklardan çıkan kurtçuklar büyük endişe yaratıyor.

Sabah saatlerinde bir vatandaş, mutfaktaki musluktan su aktığını fark etti ancak lavabo musluğundan su akmadığını gözlemledi.

Merak edip musluğun başlığını söken vatandaş, musluk ucundaki başlığın kurtçuklar nedeniyle tıkandığını fark etti.

Durumu komşularına anlatan vatandaş, diğer vatandaşlar da musluklarının uç kısmını söktüklerinde kurtçukları fark ederek tedirgin oldular.

Gaziantep'te Ticaret Skandalı: Anpa Gross'ta Neler Oluyor? Gaziantep'te Ticaret Skandalı: Anpa Gross'ta Neler Oluyor?

Depremzedeler, yetkililere durumu bildirdiklerini belirtti.

Vartana prefabrik kentte yaşadıklarını ifade eden vatandaşlar, "Sabah musluklardan kurtlu sular aktı. Durumu ilgili yerlere bildirdik ancak ne gibi bir çözüm bulunacağını bilmiyoruz. Burada hazır su da veriliyor ancak musluk sularıyla duş alıyoruz, yemek yapıyoruz, bulaşıklarımızı yıkıyoruz ve dişlerimizi fırçalıyoruz. Bu suların hepsi enfeksiyon riski taşıyor. Yaşlı ve hasta insanların çoğu günlük olarak hazır suya ulaşamıyor ve musluk sularını tüketmek zorunda kalıyor. Bazı çocuklar ise doğrudan musluk sularını içiyor. Bu suların dezenfekte edilmesi gerekiyor." şeklinde konuştu.