Mehmed: Fetihler Sultanı 7. bölüm canlı izle! TRT 1 ile Mehmed: Fetihler Sultanı son bölüm izle tek parça, kesintisiz Mehmed: Fetihler Sultanı 7. bölüm canlı izle! TRT 1 ile Mehmed: Fetihler Sultanı son bölüm izle tek parça, kesintisiz

Mustafa Destici, asgari ücretle ilgili yeni bir açıklama yaptı. Cumhur İttifakı'nın bir parçası olan BBP lideri, asgari ücretin 16-17 bin TL arasında olacağı duyumunu paylaştı. Ayrıca, 17 bin TL'nin altında olmaması gerektiğini belirtti ve asgari ücretin yılda iki kez güncellenmesi gerektiğini savundu. Enflasyonun yüksek olduğu bir dönemde yılda bir zam yapmanın, asgari ücretliyi enflasyona ezdirmek anlamına geldiğini ifade etti.

Emeklilerin durumuna da değinen Destici, düşük maaş alan emeklilere yapılan zamın yeterli olmadığını ve 7,500 TL'nin altında maaş alan emeklilere yüzde 100 zam yapılması gerektiğini dile getirdi. Ayrıca, beklentilerin karşılanmaması durumunda seçimlerde etkisinin olabileceğini ve emeklilere ek bir refah payı verilmesi gerektiğini vurguladı.