Bu kez Kahramanmaraş’ın turizm konusunu meclis gündemine taşıyan Uzm. Dr. İrfan Karatutlu depremden etkilenen 4 il için hem afet bölgesi ilan edilmesi hem de turizm için özel teşvik verilmesi gerektiğini söyledi. 

Kahramanmaraş'taki Şirket, Çalışanlarına Bayram Öncesi Muazzam Jest Yaptı Kahramanmaraş'taki Şirket, Çalışanlarına Bayram Öncesi Muazzam Jest Yaptı

Türkiye Büyük Millet Meclisinde şehrin sorunlarına yönelik yaptığı konuşmalarla şehir tarafından takdirle karşılanan Deva Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Uzm. Dr. İrfan Karatutlu; “Kahramanmaraş merkezli büyük deprem sonrası, Kahramanmaraş’la birlikte Hatay, Malatya, Adıyaman büyük bir yıkıma uğramıştır. Bu bölgelerde turizm potansiyelini oluşturan tarihi eserlerin yanında onlarca otelde yıkılmıştır. Bunun yanında, özellikle Kahramanmaraş’ta uçak seferleri saatleri düzensiz ve yetersizdir. Tüm sektörlerde olduğu gibi bölge, afet bölgesi ilan edilmelidir. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile birlikte Türkiye Turizm Tanıtım Geliştirme Ajansı bu 4 ilin turizm potansiyelini arttırmaya yönelik özel teşvikler ve eylem planları oluşturmalıdır.” Dedi.

Editör: İsa Aslantaş