MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında önemli konulara değindi. Bahçeli, Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında gerçekleşecek olan görüşmeye yönelik önemli bir çıkış yaptı.

Siyasi Arenada Sıcak Gelişme: Türkiye'nin Erken Seçim Raporu! Siyasi Arenada Sıcak Gelişme: Türkiye'nin Erken Seçim Raporu!

Bahçeli, DEM Partili Hakkari Belediye Başkanı Mehmet Sıddık Akış'ın terör örgütüyle ilişkilerinin ortaya çıkması üzerine tutuklanarak yerine kayyım atanması hakkında da konuştu. Bahçeli, DEM Partili başkanların yöre halkına hizmet etmek gibi bir niyetinin olmadığını ifade etti.

Bahçeli'nin açıklamaları özetle şöyle:

"Gizli amaçların perde arkasını aydınlatmak ve oyunları bozmak için cesaretli ve zeki olmalıyız. Maceracı yaklaşımlardan kaçınmalıyız. Özellikle sayın cumhurbaşkanımızın görüşmelerinin çarpıtılmasına karşı dikkatli olmalıyız.

ERDOĞAN'IN HERKESLE GÖRÜŞMESİ NORMAL

Sayın Cumhurbaşkanı herkesle görüşebilir, dinleyebilir, bunda bir mahsur görmüyoruz. Asıl mahsur, asılsız dedikoduları, fitne çıkarmayı, gerçeği yansıtmayan söylentileri görmemizde yatar. Dedikodu kazanının kaynayan sularını indirmek için alternatif yollar aramalıyız. Olayları doğru değerlendirmeliyiz.

Biz dolduruşa gelerek hareket etmedik. Zor durumlarda bile prensiplerimizden taviz vermedik. Dürüst ve ilkeli davrandık. Bizim için önemli olan şey, Allah'a olan inancımız, millet irademiz ve lider ülke Türkiye'nin geleceğidir. Son zamanlarda ülkemize yönelik tehditlerin arttığını, provokasyonların artarak devam ettiğini gözlemliyoruz. Türkiye'yi hedef alanlara karşı taviz vermeyeceğiz. Aksine, milletimizin yanında duracağız.

ASIL HEDEF TÜRKİYE'DİR

Türkiye'yi saran tehditlerin artmasıyla birlikte küresel güçlerin Türkiye'ye karşı düşmanca tutumu açıkça ortadadır. Suriye'nin bölünmesi için emperyalist bir plan yürütülmektedir. Bu tür kampanyaları durdurmalıyız. Asıl hedefimiz Türkiye'dir ve bu hedefe ulaşmak için her türlü tehlikeye karşı direnmeliyiz.

"Terör Devleti Kurma Girişimlerine Karşı Tetikte Olacağız"

Terör devleti kurmaya çalışanlara meydanın boş olmadığını hatırlatmak isterim. Türkiye'nin bölgedeki istikrarını bozmaya yönelik her türlü girişime karşı tetikte olacağız.

HAKKARİ BELEDİYE BAŞKANININ TUTUKLANMASI

DEM Partili belediye başkanının görevden alınması ve tutuklanması Türk devletinin kararlılığının bir göstergesidir. Terör örgütleriyle ilişkili olanların siyasi arenada yer almasına müsaade etmeyeceğiz. Türkiye'nin birliği ve bütünlüğü için mücadele edeceğiz.

Editör: İsa Aslantaş