2023 Ekim ayında İstanbul Bahçeşehir'de bir güzellik merkezine kurşun yağdıran 8 şüpheli için 2 yıl 4 aydan 8 yıla kadar hapis cezası istendi.

Olayın Geçmişi

1 Ekim 2023'te Banu Parlak'a ait güzellik merkezine motosikletli 2 kişi tarafından saat 02.00 ve 04.30 sıralarında 2 kere silahla ateş açıldı. Saldırıda 5 kurşun isabet eden güzellik merkezinde maddi hasar oluştu.

Soruşturma ve Tutuklamalar

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında 5 Ekim'de yapılan operasyonda 5 şüpheli gözaltına alındı. "Suç örgütüne üye olmak", "örgüt faaliyeti kapsamında silahla tehdit" ve "mala zarar verme" suçlamalarıyla tutuklanan şüphelilere ek olarak, Engin Polat, Dilan Polat ve Sezgin Polat da "Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet" suçlarından tutuklandı.

İddianame ve Ceza Talebi

Naci Görür 'felaket olur' diyerek uyarıda bulundu! Naci Görür 'felaket olur' diyerek uyarıda bulundu!

Hazırlanan iddianamede Engin Polat, Dilan Polat, Sezgin Polat dahil 8 şüpheli için "birden fazla kişiyle birlikte silahla tehdit" ve "mala zarar verme" suçlarından 2 yıl 4 aydan 8 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

Duruşma Süreci

Duruşma tarihi henüz belirlenmedi.