Ülkemizde kentsel dönüşüm bir hayli önemli bir hale gelmiş durumda. Mevcut yapı stokları özellikle İstanbul'da olası bir depremde çok üzücü olaylara yol açabilir. Bu nedenle riskli yapı olduğu rapor ile sabitlenmiş olan binalar için hem devlet desteği hem de Dky inşaatın desteği ile kentsel dönüşüm kaçınılmaz olmuştur. Siz de vakit kaybetmeden kentsel dönüşüm için harekete geçip Dky İnşaat yetkilileri ile görüşerek yaşam alanlarınızı çok daha güvenli duruma getirebilirsiniz.

Kartal'da DKY İnşaat Farkını Hissedin
İstanbul için kaçınılmaz olan her ilçe de belki de uygulamaya konulacak olan kentsel dönüşüm projeleri için işinde ehil olan inşaat firmaları ile çalışmak gerekir. Bu nedenle siz de Kartal bölgesi için DKY inşaatın kentsel dönüşüm çalışmalarına dahil olmanız gerekir. Binalarda sadece gösteriş amaçlı olmak yetmez. Bugün pek çok inşaat firması size bunu teklif eder sadece dış görünüş bir bina ve güvenli oturabilmek için yeterli sebep değildir. Bu yüzden binalarınızın alt yapısı depreme karşı ne kadar dirençli ve dayanıklı olduğu da oldukça önemlidir. DKY İnşaat size göz doldurduğu kadar depreme ve pek çok doğal afete karşı da oldukça dayanıklı binaları inşa ediyor.

Kartal'da Depreme Dayanıksız Binalara Son Verilecek
Kartal ilçesi Yapı stoğu olarak eski ve depreme karşı dayanıksız olan binalardan meydana geliyor. Bu durum dış görünüş ile alakalı olmayan bir durum değildir. Evet herkes binalarının dış görünüşünü bir şekilde tadilat yapıp düzeltebilir. Fakat önemli olan binanın temelde olan sağlamlık özelliğidir. Burada da devreye kentsel dönüşümü önemi devreye girmiş oluyor.  Uzun süredir devletin de desteklemiş olduğu bu durum kaliteli inşaat firmalarından destek ile yapılması gerekir. Bu yenileme işlemleri için de Dky inşaat firması devreye girerek inşaat hizmetleri içinde güveni barındıran bir yapı düzenliyor.

SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Dağlı’dan ’Babalar Günü’ mesajı SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Dağlı’dan ’Babalar Günü’ mesajı

Kentsel Dönüşüme Nasıl Dahil Olunur
Kimse harabeye dönmüş bir binada yaşam sürmek istemez. Bu yüzden kentsel dönüşüme dahil olarak çok daha rahat ve güvenli bir ortamda yaşayabilmek mümkün olabilir. Deprem bizim bir gerçeğimiz olmuş olsa da onunla yaşamayı öğrenmek kendimizi ve sevdiklerimizi riske atmak demek değildir. Bu nedenle kentsel dönüşüm projelerini araştırmasını yapmalı ve buna dahil olunması gerekir.

Ayrıca eski binalar zaman içinde kullanışsız bir duruma gelen altyapısı yüzünden kötü koku ve rutubet gibi durumlar ile karşı karşıya kalabilir. Belki de her binanın belirli bir ömrü olduğunu kabul ederek kentsel dönüşüm kesinlikle imkanlar ölçüsü dahilinde düşünülmesi gerekir. Üstelik sürekli artan konut fiyatları da yeni bir ev alma konusunda insanları daha da zorlarken kentsel dönüşüm kararı almak çok daha akıllıca olan bir yöntemdir. Siz de kentsel dönüşüme dahil olmak için konutlarımızın riskli olduğuna dair rapor alarak bu işe girişim yapabilirsiniz.

Editör: TE Bilisim