İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden "yüksek karlı gizli fon" davasında, sanıklar arasında yer alan Seçil Erzan'ın gözaltına alınmadan önce kırdığı iddia edilen telefonundaki mesaj kayıtlarını içeren 553 sayfalık bilirkişi raporu dosyaya girdi.

Raporda, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ve diğer müştekilerin mesaj kayıtları detaylı bir şekilde yer aldı.

FATİH TERİM İLE SEÇİL ERZAN ARASINDAKİ YAZIŞMALAR

Sanık Seçil Erzan ile Fatih Terim arasındaki 4 Ekim 2021 ile 10 Mart 2023 tarihleri arasındaki mesaj kayıtlarına göre, Terim'in Erzan'a gönderdiği mesajda, Bakırköy'de özel bir bankanın şubesinde açılan vadeli mevduat hesabı ve faiz kazancı hakkında detaylar yer alıyor.

Erzan'ın, "Günlük yaptırdım, kulüp yarın gönderirse 4'e tamamlayıp kalan tutarı fonda diğer harcamalar için tutarız diye." yanıtını verdiği belirtiliyor.

MUSLERA'NIN EVİNDE PARA ALIŞVERİŞİ

Raporda dikkat çeken bir başka detay ise Galatasaraylı futbolcu Fernando Muslera'nın Erzan'a yönlendirdiği mesajlar. Muslera'nın, "Bu gece ilk ödeme için Merto'yu (Musa Mert Çetin) ve sizi evime bekliyorum. İkinci ve üçüncü ödemeyi İstanbul'a döndüğümde alacağım." mesajını attığı ve Erzan'ın "Günaydın" diyerek yanıt verdiği belirtiliyor.

ARDA TURAN'IN ÇANTA İSTEĞİ

Arda Turan ile Seçil Erzan arasındaki mesajlarda ise Turan'ın kredi kartından çanta almak için Erzan'dan para talep ettiği, Erzan'ın ise "Çantayı alıyor musun? Ona göre biri bana gelebilir canım." şeklinde cevap verdiği aktarılıyor.

Yargıtay'dan Dönüm Noktası: WhatsApp Mesajları Artık Delil Olarak Geçerli Yargıtay'dan Dönüm Noktası: WhatsApp Mesajları Artık Delil Olarak Geçerli

İDDİANAMEDE KAMUOYUNUN TANIDIĞI İSİMLER YER ALIYOR

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Seçil Erzan'ın bir bankada müdür olarak çalıştığı, müşteki Bülent Çeviker'den kişisel güven ilişkisine dayalı 2 milyon dolar alarak yüksek kar vaadiyle iade edeceğini bildirdiği belirtiliyor.

İddianamede Erzan'ın, müştekilere yüksek kar vaadiyle şirket yöneticilerinin dahil olduğunu söyleyerek para topladığı, gerçekte böyle bir fonun olmadığının tespit edildiği ifade ediliyor.

YENİ İDDİANAMEDEN YÜKSELEN CEZA: 252 YILA KADAR HAPİS

Sanık Erzan'ın ana iddianameyle istenen hapis cezası 252 yıla çıktı. Diğer sanıkların ise 3 yıl ile 85 yıl arasında değişen oranlarda hapisle cezalandırılması talep ediliyor.

Davanın mahkeme tarafından kabul edilmesinin ardından 4'ü tutuklu 7 sanık, 20 Kasım'da hakim karşısına çıkmış ve mahkeme heyeti, 2 tutuklu sanığın tahliyesine karar vermişti.

Duruşma, 12 Ocak 2024 tarihine ertelenmişti.