Karşıyaka'da Zübeyde Hanım Nikah Salonu'nda yaşanan skandal! Nikahtan önce dua okumak isteyen vatandaşa mikrofon elinden alındı, duayı engellemek için müzik sesi açıldı!

Nikah Memuru Dua Okuyan Vatandaşa Müdahale Etti

İzmir Karşıyaka'da Zübeyde Hanım Nikah Salonu'nda skandal bir olay yaşandı. Nikahtan önce dua okumak isteyen bir vatandaşa belediye görevlisi nikah memuru müdahale etti. Mikrofonu elinden alan memur, "Beyefendi lütfen burası resmi daire. Biz burada resmi nikah kıyıyoruz. Dua okunmasına izin vermiyoruz. Lütfen evinizde yaparsınız." dedi.

Vatandaş Mikrofonsuz Dua Okumaya Devam Ediyor

Mikrofonu elinden alınan vatandaş, pes etmedi ve dua okumaya devam etti. Bu sefer de görevliler, duayı engellemek için müziğin sesini açtı. Yaşananlar, salonda bulunan bir vatandaş tarafından cep telefonu ile kaydedildi.

Sosyal Medyada Tepki Çığlığı

Özgür Özel'den sokak hayvanları teklifine eleştiri: Uyutmak katletmektir Özgür Özel'den sokak hayvanları teklifine eleştiri: Uyutmak katletmektir

Sosyal medyaya düşen görüntüler büyük tepkiye yol açtı. Paylaşımın altına yorum yapan birçok kullanıcı, CHP'yi ve belediye yönetimini sert bir dille eleştirdi.

Soruşturma Başlatıldı

Sosyal medyada yankı uyandıran görüntülerin ardından Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti. Nikah memuru hakkında "halkın bir kesimini aşağılama ve dini değerleri aşağılama" suçlarından soruşturma başlatıldı.

İçişleri Bakanlığı'ndan Açıklama

İçişleri Bakanlığı da olayla ilgili mülkiye müfettişi görevlendirildiğini bildirdi.