Ak Parti Dulkadiroğlu Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Taş çalışmalara hızlı başladı. Hafta sonu gerçekleşen temayül yoklamasında teşkilatının güvenini alan Taş, proje ekibiyle birlikte sahadaki çalışmalarını sürdürdü. Karış karış bildiği Dulkadiroğlu ilçesinde yapılacak projeleri yerinde inceleyen Ak Parti Dulkadiroğlu Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Taş ilçesindeki en önemli projelerinin başında kentsel dönüşüm olduğunu söyledi.

mk.fw

DEPREM MUTLAKA AVANTAJA ÇEVRİLMELİ

Proje belirleme gezilerinde sokakta vatandaşlarla karşılaşarak sohbet de eden Ak Parti Dulkadiroğlu Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Taş açıklamasını şöyle sürdürdü; “Bilindiği üzere 6 Şubat’ta en büyük yıkım Dulkadiroğlu ilçemizde yaşandı. Geçmişte imarda yapılan hataların maalesef faturalarını acı bir şekilde ödedik. Şuan Bakanlığımız, Milletvekillerimiz, Valimiz, Büyükşehir Belediyemiz tüm imkânlarıyla şehrimizi yeniden ayağa kaldırmak için gayret sarfediyorlar. Bize düşen ise depremi avantaja çevirip diğer kentsel dönüşüme büyük ağırlık vermek.

KİMLİĞİMİZİ KORUYARAK MODERN ŞEHİRCİLİKTE ÇAĞ ATLATACAĞIZ

Güzel ilçemiz Dulkadiroğlu tarihi yapısıyla da şehrimizin göz bebeği. Biz inşallah görev verildiğinde tarihi yapımızı bozmadan, kimliğimizi koruyarak modern kentçilikte çağ atlamış bir Dulkadiroğlu’nu şehrimize kazandıracağız. Dulkadiroğlu ilçesi olarak buna çok ihtiyacımız var. Bu depremi mutlaka avantaja çevirip, komşuculuk ilişkilerinin üst seviyede olduğu, huzurlu bir hayatın yaşam sürdüğü, insanların refahının üst seviyede olduğu bir ilce olmak en büyük hayalimizdir.

esnaf-ziyareti

Kahramanmaraş'ta eli bıçaklı ''hasta'' doktora saldırdı Kahramanmaraş'ta eli bıçaklı ''hasta'' doktora saldırdı

KAYNAKLAR AVRUBA BİRLİĞİ FONLARINDAN DA OLMALI

İlçemizde her şeyimiz var, büyük bir afet atlattık, hükümetimizin eli şehrimizde, bakanlarımız gelip gidiyor, milletvekillerimiz sorunlarımızla ilgileniyor. Bize düşen ise iyi bir koordine ile kaynakları yerli yerinde kullanıp yaşam refahı yüksek bir Dulkadiroğlu’nu oluşturmak. İnanın bunu yapmak çok zor bir iş değil, inanacaksın, istişareye önem vereceksin, kaynak oluşturup Besmele ile başlayacaksın. Kaynağı İller Bankasından beklemek yerine Avrupa Birliği fonlarından hibe kaynaklarla neler yapılabileceğini tüm ülkeye kanıtlayacağız inşallah.

VATANDAŞLARIMIZIN TÜM HAKLARINI KORUYACAĞIZ

Sözümün başında da söyledim, en büyük önceliğimiz kentsel dönüşüm olmalı. Yatay mimariyle tarihi dokumuzu bozmadan mahallelerimiz dönüşerek modern konutlara kavuşabilir. Bunu yapmakta gerçekten zor değil, beklemeye de gerek yok, vatandaşlarımızın tüm hakları korunarak, onların rızaları alınarak hem daha güvenli hem de sağlık açısından daha iyi konutlarda oturmak onların da hakkı. İlçemizin imar durumu belli, biz kentsel dönüşüm alanlarında şehrimizin tarihi kimliğine uygun kentsel tasarım temalarıyla desteklenmiş mahalle kültürünü benimsemiş bir yaşam stilini yatay ve modern mimariyle birleştirip halkımıza sunacağız.

PROJELERİMİZ HAZIR GÖREV BEKLİYORUZ

İlçemize uygulayacağımız projelerimiz hazır. Proje ekibimizle birlikte kararlı ve hazırız. İlçemizin kırsal mahalleleri dahil ilçe merkezimi karış karış gezerek hangi mahallemize hangi projelerin uygulanacağını istişare ediyoruz. Gezdiğimiz alanlarda vatandaşlarımızla da karşılaşıyoruz. Onların talep ve isteklerini dinliyoruz. Her zaman her platformda dile getirdiğim ortak akıl ve istişare kültüründen asla vazgeçmeyeceğim.”