Kahramanmaraş'ın köklü ailelerinden Akpınar soyadını taşıyan Mehmet Akpınar, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yeniden Refah Partisi'nden Dulkadiroğlu Belediye Başkanı seçildi. Bu zaferle birlikte Dulkadiroğlu'nda yeni bir dönem başladı.

ASLANBEY'DEN DULKADİROĞLU'NA: BİR BAŞARI HİKAYESİ

7 Temmuz 1973'te Kahramanmaraş'ta doğan Akpınar, ilkokul eğitimini Aslanbey Mahallesi'nde tamamladı. Orta ve liseyi Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesi'nde 1992 yılında bitirdi. Aynı yıl imam hatip olarak Nurhak ilçesine atanan Akpınar, eğitimine ara vermeden Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesini kazandı. 1994 yılında ise Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümüne geçiş yaptı ve 1998 yılında buradan mezun oldu.

28 ŞUBAT'IN GÖLGESİNDE VE ÖZGÜRLÜĞE KAVUŞMA

28 Şubat sürecinde 2 yıl 10 ay hapis cezası çeken Akpınar, 2003 yılında anayasadaki fikir özgürlüğünün serbestliği ile yeniden özgürlüğüne kavuştu. Tüm hakları iade edilerek emekliye ayrıldı.

Kahramanmaraş'ta Feci Kaza! Motosiklet Sürücüsü Hayatını Kaybetti Kahramanmaraş'ta Feci Kaza! Motosiklet Sürücüsü Hayatını Kaybetti

GAZETECİLİKTEN GİRİŞİMCİLİĞE VE SİYASETE UZANAN YOL

2003 yılında Vakit Gazetesi bölge koordinatör yardımcılığı yapan Akpınar, 2006 yılında ısı sistemleri üzerine kendi şirketini kurarak iş hayatına atıldı. Aynı zamanda 2009 yılında mali müşavirlik belgesi aldı.

EVLİ VE DÖRT ÇOCUK BABASI

Akpınar, evli ve dört çocuk babasıdır.

YENİDEN REFAH PARTİSİ İLE DULKADİROĞLU'NDA YENİ BİR UFUK

Yeniden Refah Partisi'nin Dulkadiroğlu Belediye Başkan Adayı olarak 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde büyük bir zafer kazanan Akpınar, Dulkadiroğlu'nda yeni bir dönemin başlangıcını müjdeledi.

DULKADİROĞLU'NA HİZMET ETMEYE HAZIR

Seçim zaferinin ardından yaptığı açıklamada Akpınar, "Dulkadiroğlu'na hizmet etmek için sabırsızlanıyorum. Ekibimizle birlikte gece gündüz çalışarak ilçemizi daha güzel bir geleceğe taşıyacağız." dedi.