İnternetten yayın yapan bir TV kanalında canlı yayına katılan Ak Parti Dulkadiroğlu Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Taş, ilçelerinin kaybedecek 1 saat bile zamanının olmadığını ifade etti.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının TOKİ eliyle depremzedeleri sağlıklı konutlarda oturttuğunu, kendilerinin ise hemen kentsel dönüşüme başlayarak hem risk taşıyan hem de sağlıksız ortama sahip konutları dönüştürerek, hemşerilerinin yaşam refahını yükselmeyi amaçladıklarını söyledi. 

mustafa-tas_1

CUMHURBAŞKANIMIZ HER ZAMAN BİZE GÜVEN AŞILADI

Refah partisinden girdiği siyasete Ak Partinin kurulmasıyla Ak Parti saflarında siyaset yapan Taş, son olarak Ak Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkan Yardımcılığı görevinden istifa ederek aday adayı olmuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın her zaman kendilerine güven aşıladığını ve Ak Parti ile büyük tecrübeler kazandığını da belirten Taş; “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile yol arkadaşı olmak benim için onurdur. Cumhurbaşkanımız bize ekip ruhunu aşıladı. Ekibiniz sağlam oldu mu yapamayacağınız iş, aşamayacağınız sorun yoktur. Teşkilatta uzun yıllar görev yapmanın ve ilçenin tüm sorunlarına hâkim olmanın tecrübesiyle göreve hazır olmamızı sağladı.” Dedi.

mustafa-tas_2

HİZMETTE ÇIĞIR AÇAN BİR DULKADİROĞLU HAYAL EDİYORUZ

Taş; Dulkadiroğlu İlçesinin her zaman geleneklerini bağlı, benliğini kaybetmemiş, tarihi kimliğini koruyan, komşuluk ilişkilerinin üst düzeyde olduğu ve depremin ardından hizmete aç bir ilçe olması nedeniyle Dulkadiroğlu’nda sorumluluğu almak istediğini belirtti. Kırsal ve ilçe merkezini çok iyi bildiğini de belirten AkParti Dulkadiroğlu Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Taş, “İlçemizi Karış karış gezdim ve gezmeye de devam ediyorum. İlçemizin bütün güzelliklerini ve bütün sorunlarını da bildiğim için Dulkadiroğlu diyorum.” Diye konuştu

mustafa-tas_3

SEN KAÇARSAN BEN KAÇARSAM KİM BU MEMLEKETİ AYAĞA KALDIRACAK

Canlı yayında tüm soruların cevap bulduğu programdan işte satır başları;

Yıkılmış bir Dulkadiroğlu bizi korkutmuyor bilakis omuzumuza yüklediği yükü ve sorumluluğu artırıyor. Ortada deprem de yıkılmış, ilçeler içerisinde en büyük darbe almış bir ilçe var. Bu deprem bizi derinden sarstı. Fakat aynı zamanda bizi memleket sevdalısı haline getirdi. Ben kaçarsam, sen kaçarsan bu memleketi kim ayağa kaldıracak. Bu memleketin insanı, bu memleket için çalışacak. İnşallah görev bize tevdi edildiğinde hemşerilerimin de teveccühü ile işimize başlayacağız. Şuan bir teknik ekibimiz var. Ancak, şehrimizin birçok tecrübeli şehir plancıları, mimarları ve mühendisleri var. Bunlardan da ekibimize dahil edeceğimiz takım arkadaşlarımız olacak. 

İLK ÖNCELİĞİMİZ KENTSEL DÖNÜŞÜM

İlçemiz için en acil olan şey imar planının acilen tamamlanması ve Kentsel Dönüşüm. Başka bir proje düşünmek yanlış olur. Kaybedecek zamanımız yok. Kış geldi. Hemşerilerimiz konteynerde yaşamakta. Bunları bir an önce buralardan kurtarmamız gerekiyor. Bir taraftan Cumhurbaşkanımız Sn. RTE, bakanlarımız, milletvekillerimiz, il ve ilçe teşkilatlarımız öncülüğünde toplu konutlar yapılırken, diğer taraftan bizim de destek vermemiz gerekiyor. Malumunuzdur ki ilçemizin yapısı itibariyle tarihi ve eski yapı stoku çok fazla. Bizim buralarda geçmişteki geleneklerine bağlı ve modern mimariyle buluşmuş yatay mimariye uygun modern ve model bir ilçe inşaa etmemiz gerekiyor. 

mustafa-tas_4

İLÇE MERKEZİNİ AYAĞA KALDIRIRKEN KIRSALI DA UNUTMAYACAĞIZ

İlçe merkezimiz ve kırsalımızda büyük yıkım oldu. Biz ilçe merkezimizi çeşitli projelerle kalkındırırken kırsalımızı da unutmayacağız.  Bertizimizi unutmayacağız. Yazı mahallelerimizi unutmayacağız. Karacasu’yu unutmayacağız. Güzelyurdu, Elmalar’ı, Kartal’ı, Bulanık’ı, Gafarlı’yı unutmayacağız.  Mesela kırsal mahallemiz olan Kazanlıpınar da yıkım %100 oldu. Buralarda yaşayan hemşerilerimizin bütün sorunlarıyla ilgileneceğiz. Sahayı geziyorum. Hemşerilerimin ilgisini görüyorum. İlçemizin hem kırsalında hem de merkezinde tecrübeli ekibimizle yapacak çok işimiz var.

GENÇLERİMİZİ DE UNUTMAYACAĞIZ

Gençler bizim geleceğimiz. Gençler bizim ilham kaynağımız. Gençler için Gençlik Meclisi kuracağız. Burada ilçemiz için üretecekleri projeler bize ışık olacak. Gençler burada kendilerinin geleceği içinde memleket için, projeler üretecekler. En büyük yatırımı gençlere yapacağız.

CHP'nin Önerisi Kabul Edildi: Kahramanmaraş'ta Büyükşehir Meclisi Toplantıları Canlı Yayınlanacak! CHP'nin Önerisi Kabul Edildi: Kahramanmaraş'ta Büyükşehir Meclisi Toplantıları Canlı Yayınlanacak!

Pırlanta gibi bir gençliğimiz var. Teknofest gençliği oluşturacağız. Depremde gençlerimizin her biri bir işin ucundan tuttu. Kimileri enkazların başındaydı. Kimileri bunlara çorba dağıttı. Gençlerimiz yaşların çok çok üstünde bir olgunluk gösterdiler. Gençlerimize müteşekkiriz.

KADINLARIMIZIN HER ZAMAN AYRI BİR YERİ VAR

Kadınlarımızı üretim sistemine dâhil edeceğiz. Kadınlarımız ve kızlarımız için halk eğitim merkezlerinin sayısını artıracağız. Restore edeceğimiz tarihi konaklarda Kadınlarımızın gastronomiye katkı sağlamalarını sağlayacağız. Kadınlarımıza yeteneklerini sunacakları ortamlar hazırlayacağız. 

Çalışan kadın sayımız giderek artmakta, bunlar için kreş ve anaokulu gibi yerlerin sayısını artırmamız gerekiyor. Kısacası kadınlarımız için ne yapsak azdır.

mustafa-tas_5

YÖRESEL ÜRÜNLERİMİZİ DÜNYA PAZARINA SUNACAĞIZ

Yöresel ürünlerin ulusal bazda tanıtımını yapan organizasyonlar yapacağız. Coğrafi işareti olmayan ürünlere, Coğrafi işaret almalarını sağlayacağız. Büyük tanıtım organizasyonları, Festivaller düzenleyeceğiz. Ulusal bazda mahsere ve şıra şenlikleri düzenleyeceğiz. Yöresel lezzetlerimizi ulusalda tanıtıp, dünya pazarına sunmak için üreticilerimizle gerekli çalışmayı yapacağız. Elimizden geldiğince katkı sunacağız.”

Moderatörün sorularına içtenlikle cevap veren Taş, tüm projeleri uygulayacak bilgi birikimi ve tecrübeye sahip olduklarını, görev verilmesinin ardından ertesi gün projeleri uygulamaya hazır olduklarını da dile getirdi.