Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Trendyol Süper Lig'in 31. haftasında 1-0 kazandıkları Atakaş Hatayspor maçının ardından, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un olağanüstü genel kurulda yaptığı açıklamalara sert tepki gösterdi.

"60 MİLYON TARAFTARI PROVOKE EDİYOR!"

Özbek, "Şampiyonlukta çekiştiğimiz rakibimizin başkanı, genel kurulu topladı ve bizi de hayretlere düşüren açıklamalar yaptı. Kendi taraftarının önünde Galatasaray'ın başkan vekilini tehdit etti. Bu tehdit, 60 milyon taraftarı provoke ederek istenmeyen olaylara sebep mi olmak istiyor?" dedi.

Kahramanmaraşlı iş adamı TFF Başkanlığına aday oldu Kahramanmaraşlı iş adamı TFF Başkanlığına aday oldu

"ŞAMPİYONLUKLAR TEHDİTLE KAZANILMAZ!"

Kendisinin Ali Koç'un abisi yaşında olduğunu hatırlatan Özbek, "Ali Koç şunu bilsin, şampiyonluklar tehditle kazanılmıyor. Şampiyonluklar mertçe mücadeleyle sahada kazanılıyor. Galatasaray Yönetim Kurulu, onun seviyesine inmeyecek." ifadelerini kullandı.

"CUMHURİYET SAVCILARINI GÖREVE ÇAĞIRIYORUM!"

Ülke huzurunun önemli olduğunu vurgulayan Özbek, "60 milyon insanı birbirine kırdırmaya yönelik cümleler kurdu. Bu ülkenin beraberliğini tehdit eden başka bir konuşma olamaz. Cumhuriyet savcılarını göreve çağırıyorum. Savcılar, hemen hareket etmelidir. Bu konuşmalar cezasız kalmamalı. Bir Futbol adamı olarak çok üzgünüm. Gidişatımız iyi değil. Hukukun gereğini yapmasını istiyoruz." dedi.