Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, gerçekleşen kahvaltı organizasyonunda İstanbul Ticaret Odası üyeleri ile bir araya geldi. Organizasyon kapsamında kürsüye çıkan Başkan Özbek, sarı-kırmızılı kulübün gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu.

MBAPPÉ TRANSFERİ ÜZERİNDEN MALİ YAPI VURGUSU

Dursun Özbek, Avrupa'nın dev futbol kulüpleriyle rekabet edebilmenin mali yapıyı güçlendirmekten geçtiğini vurgulayarak, "PSG'nin Kylian Mbappé gibi bir oyuncusu var, gelecek sezon Real Madrid'e transfer olacak. Peki, kaça alınıyor? Bana iletilen bilgilere göre yaklaşık 300 milyon euro civarında. Bu sadece transfer ücreti. Avrupa'da rekabet ediyorsak, ilk önceliğimiz mali yapımızı düzeltmek olmalı." dedi.

"TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK SİVİL TOPLUM KURULUŞUYUZ DİYE ÖVÜNÜYORSUNUZ"

Özbek, 6 Şubat depremleri sonrasında üç büyük kulüp olarak hayırseverlik yarışına çağrıda bulunduğunu ancak Fenerbahçe ve Beşiktaş'tan beklediği desteği alamadığını dile getirdi. Dursun Özbek'in açıklamaları şöyle:

Batı Köyleri Voleybol Turnuvası'nda şampiyon belli oldu! Batı Köyleri Voleybol Turnuvası'nda şampiyon belli oldu!

"Ülkemizi yasa boğan bir deprem yaşadık 6 Şubat'ta. Bu felaket 11 ilimizi etkiledi. Galatasaray olarak depremin yaşandığı sabah hemen bölgeye intikal ettik. İnsani yardım olarak 100 tır malzeme gönderdik. Depremin ilk gününden itibaren şunu söyledim; üç büyük kulüp olarak büyük bir yardım yarışındayız. Üç kulüp olarak birlikte yardım yapalım dedim. Kalıcı konutlar için TOKİ ile Maraş, Adıyaman ve Hatay'da toplamda 300 konutluk bir anlaşma yaptık ve bu konutların avansını ödedik. Kahramanmaraş'ta bir temel atma töreninde şunu söyledim: 'Ey Fenerbahçeliler, ey Beşiktaşlılar... Gelip siz de 100 konut yapın, hatta 150 konut yapın, bizi geçin. Yeşil sahada geçemiyorsunuz, en azından burada geçin' dedim. Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşu olduğunuzla övünüyorsunuz. Peki, neredesiniz? Bu tür sosyal destek ihtiyaçlarında da kulüplerin hazır olması gerekir."