Sütçü İmam’ı dualarla andılar

Sütçü İmam’ı dualarla andılar

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ), adını gururla taşıdığı Milli Mücadele Kahramanı Sütçü İmam’ı, vefatının 96. yılında Çınarlı (Bektutiye) Cami bahçesinde yer alan kabri başında andı.


Çınarlı (Bektutiye) Cami bahçesini dolduran KSÜ personel ve öğrencileri, inancından aldığı güçle namusuna el uzatan düşman karşısında kahramanca duran Sütçü İmam’ı dualarla andı. Sütçü İmam ve milli mücadele kahramanlarının ruhu için KSÜ öğrencileri ve üniversite personeli tarafından okunan hatimlerin duası Cuma namazı sonrasında İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Genç tarafından yapıldı.


Anma programı kapsamında gerçekleştirdiği konuşmaya Milli Mücadele kahramanı Sütçü İmam’ı rahmet ve şükranla anarak başlayan Rektör Prof. Dr. Niyazi Can, “İsmini gururla taşıdığımız Milli Mücadele ateşini yakan Sütçü İmam’ı Hakka yürüyüşünün 96. yılında bir kez daha gururla anıyoruz. Geçmişimizi, köklerimizi unutmamaya, gençlerimize unutturmamaya çabalıyoruz. Geleceğin bilgi ve teknolojisiyle donatılmış, köklü kültür ve medeniyetimize bağlı, ülkemizin hak ettiği noktalara ulaşması için çalışan ve üreten nesiller yetiştirmek en büyük hedefimiz. Sütçü İmam’a ilk kurşunu sıktıran ruhu, düşmana geçit vermeyen Milli Mücadele ruhunu öğrencilerimize aşılamak, bu ruhu ilk günkü heyecanıyla sürdürmek azim ve kararlılığındayız.” diye konuştu.


Rektör Can, Sütçü İmam’ın vefatının yıl dönümü münasebeti kapsamında yapılan program vesilesiyle Milli Mücadele’nin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle yâd etti.


Program çerçevesinde Sütçü İmam’ın torunu Dr. Alaaddin Türkkorur da bir konuşma yaparak anma programını düzenleyen başta Rektör Prof. Dr. Niyazi Can olmak üzere KSÜ ailesine teşekkürlerini sundu.


Yapılan konuşmalar ve edilen duaların ardından KSÜ Rektörlüğü tarafından anma programına katılanlara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2018, 08:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner66

banner20

banner72

banner73