Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) tarafından yapılan açıklamaya göre, ekmek ve simit fiyatlarında yeni bir düzenlemeye gidiliyor.

Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmeliğe göre, ekmek ve simit fiyatı, il genelinde oluşturulacak komisyon tarafından değerlendirilecek.

KOMİSYON NASIL OLUŞACAK?

Bu komisyon, ilgili belediye, Ticaret İl Müdürlüğü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, ticaret ve sanayi odası veya ticaret odası ile ilgili odanın temsilcilerinden oluşacak.

FİYATLAR NASIL BELİRLENİR?

Komisyon tarafından değerlendirilen fiyatlar, Ticaret Bakanlığı'nın olumlu görüşünün alınmasından sonra Birlik tarafından onaylanacak.

Kredi Kartı Kullanıcıları Alarmda! Büyük Tehlike Yaklaşıyor Kredi Kartı Kullanıcıları Alarmda! Büyük Tehlike Yaklaşıyor

BAKANLIK OLUMSUZ GÖRÜŞ BİLDİRİRSE NE OLACAK?

Ancak, Bakanlığın olumsuz görüş bildirilmesi durumunda Birlik, yeni tarife talebini gerekçeleri ile birlikte komisyon toplanmaksızın tekrar Bakanlığın görüşüne sunacak. Karar, görüşün alınmasından sonra onaylanacak.

BU DÜZENLEME NE ZAMAN YÜRÜRLÜĞE GİRECEK?

Yönetmeliğin Resmi Gazete'de yayımlanmasıyla birlikte yürürlüğe girdiği belirtildi.

EKMEK VE SİMİT FİYATLARINA ZAM GELİYOR MU?

Henüz ekmek ve simit fiyatlarına zam yapılıp yapılmayacağına dair resmi bir açıklama yapılmadı. Komisyonun yapacağı değerlendirme ve Ticaret Bakanlığı'nın görüşü doğrultusunda fiyatlarda artış olup olmayacağı belli olacak.

resmi-gazete-yayimlandi