LG'nin NanoCell TV'lerinde Yok Fiyatına Satış: Renkli Hayaller Artık Gerçek! LG'nin NanoCell TV'lerinde Yok Fiyatına Satış: Renkli Hayaller Artık Gerçek!

TechSmith’n geliştirdiği eski adıyla Camtasia Studio yeni adıyla Camtasia, video düzenleme ve oluşturma yazılımıdır. Profesyonel videolar için güçlü özelliklere sahip program yeni nesil video yazılımlarındandır.

2002 yılında kullanıma sunulan Camtasia, Windows ve Mac bilgisayarlarda kullanılabilen gelişmiş ve güçlü özelliklere sahip, başarılı bir screencast yazılımıdır. Sistem kaynaklarını minimum seviyede kullanarak, bilgisayar performansını etkilemeden çalışan programda çoklu dil desteği bulunmaktadır. Basit bir arayüze sahip yazılımda video projelerinizi % 40 oranında daha hızlı bitirebilirsiniz.

Yüksek çözünürlük ve kalitede ekran kaydı imkanı sunan Camtasia sayesinde, oyunları, resimleri ve videoları profesyonel düzeyde kaydedebilirsiniz. Ekran kayıtlarında, mikrofonunuzdaki sesleri, sistem seslerini, imleçlerinizi, kameralarınızı kaydedebilirsiniz. Camtasia ile mikrofon kayıtlarınızı kristal netliğinde sesler haline getirebilir, imleçlerinizi spotlandırarak daha ilgi çekici kayıtlar hazırlayabilirsiniz. Ekranda sıklıkla kullandığınız imleçlerde boyut değiştirme ve hareket yumuşatma gibi değişiklikler yaparak, videoya daha iyi odaklanılmasını sağlayabilirsiniz. Bu yazılım ile ‘ııı’ gibi aralıkları kaldırarak, uzmanlar gibi videolar hazırlayabilirsiniz. Videolarınızı YouTube, Vimeo başta olmak üzere sosyal platformlarda paylaşabilirsiniz.

Mikrofon ile ses kayıtları yaparak, kendi kayıtlarınızı da videolara ekleyebilirsiniz. Ekran resimlerini alabileceğiniz programdaki hazır şablonları kullanarak dijital eserler üretebilirsiniz. Mevcut videolarda düzenleme, kesme gibi işlemleri olanaklı kılan yazılım ile videolarını kalite ve çözünürlük kaybı yaşamadan sıkıştırabilir, arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz. Çoklu medya kaydını aynı anda sağlayan Camtasia ile dilerseniz ekranın sadece bir bölümünü kaydedebilirsiniz. Kayıtlarınıza kameranızdan kaydettiğiniz görüntünüzü ekleyebilirsiniz.

Geçiç ve efektler ile uzman kalitesinde videoları olanaklı kılan yazılımda etkileyici sunumlar, videolar ve klipler hazırlayabilirsiniz. Sürükle bırak destekli Camtasia, seslerinizi metin gibi düzenleyip altyazı olarak videoalarınıza ekleyebilirsiniz. Gelişmiş araçlar içeren Camtasia rakipleri olan Bandicam, oCam, CamStudio, FastStone Capture,Screen Recorder gibi yazılımlar ile ir yarış içerisindedir. Altyazı, sürükle bırak desteği ve imleç ile video düzenleme araçları ile öne çıkmayı hedeflemektedir.

Camtasia yazılımındaki bazı avantajlar ;

  • Mac ve Windows uyumlu
  • Çoklu format desteği
  • Sürükle bırak desteği
  • Konuşmaların metin gibi altyazı olarak eklenmesi • Ekran görüntüsü yakalayabilme • Yüksek kalite ve çözünürlük • Video ve imleç düzenleme araçları
Editör: TE Bilisim