Kocaeli Oto Ekspertiz

Kocaeli Oto Ekspertiz

Günümüzde araç sahibi olmak her geçen gün daha büyük bir ihtiyaç haline gelmektedir. Git gide şehirleşen, yollarla donatılan çevrede araçsız ulaşım hem zaman kaybına hem de konforsuz bir ulaşıma neden olmaktadır. Zamanında artarak önem kazandığı şu günlerde, araç sahibi olmak büyük zaman tasarrufu sağlamaktadır. Fakat konu fiyatlara geldiğinde birçok kişi mağdur olmaktadır. Oldukça yüksek rakamların döndüğü araba piyasasında insanlar çözüm olarak ikinci al araba satın almayı alternatif olarak görmekte ve bu seçeneğe yönelmektedirler.

İkinci El Araç Satın Alımı

Piyasadaki yüksek fiyatlara bakıldığında birinci el araç sahibi olmanın zorluğu oldukça göze çarpmaktadır. Uygun yoldan araç sahibi olmak istendiğinde ise ikinci el araçlar büyük kolaylık sağlamaktadır. Fakat bu kimi zaman alıcıları mağdur edebilmekte, değmeyecek paralar vererek yahut aldıktan sonra çıkan masraflar nedeniyle alıcılar zarara uğrayabilmektedir. Bu mağduriyetlerin önüne geçilmesi amacıyla arabanın incelenmesi yapılmalı, ederi hesaplanmalı ve sonrasında çıkabilecek masraflarla ilgili bilgi sahibi olunmalıdır. Bu alışveriş sağlıklı bir şekilde yapıldığında ise hem satıcıyı hem alıcıyı memnun eden bir alışveriş olabilmektedir. İşte bu noktada dev bir hizmet devreye girmektedir "
Kocaeli oto ekspertiz".

Oto Ekspertiz Nedir?

Ekspertiz, arabanın bir uzman tarafından teknik olarak incelenmesini, arıza durumunu ve olası arıza risklerinin tespit edilmesini kapsar. Bu incelenme sırasında kurumumuz tarafından A sınıfı kalitede makineler kullanılmaktadır. Makinelerin A sınıfı kalitede olması, sizlere doğru ve güvenilir bilgi verilmesi açısından çok önemlidir. Alanında yetkin uzmanlarımızın da bu süreçte aktif rol alması, makinelerin kullanımı ve raporun sunulmasında büyük önem arz etmektedir. Ekspertiz, sizlerin zarara uğramaması için oldukça önemli ve gereklidir. Kurumumuz
Kocaeli Oto ekspertiz sonuçta 20 sayfalık bir rapor ile arabanın tüm teknik detayları, kaza geçmişi, yıpranma payı hakkında bilgi verilmektedir. Kurumumuzda bu rapor tse belgeli Kocaeli ekspertiz raporu olarak verilmektedir.

TSE Belgesi Neden Önemli?

Ekspertiz raporunda yazanlara güvenebilmeniz için, ekspertiz raporu aldığınız kurumun bu belgeye sahip olması gerekir. Ancak TSE tarafından onaylanan bir kurum size güvenilir bir hizmet sunabilir. TSE standartlarına uygunluğu oldukça önemseyen kurumumuzda tse belgeli Kocaeli oto ekspertiz hizmeti verilmektedir. Kurumlar TSE belgesi alabilmek için çeşitli koşullara sahip olmalıdır ve kurumumuz bu koşulların hepsini sağlayarak tse belgeli Kocaeli oto ekspertiz hizmeti verebilmektedir. 2018 yılında yayınlanan yönetmelikte TSE belgesi için gerekli standartları bulabilirsiniz.

13 Ağustostan Sonra Oto Ekspertiz Raporu Zorunlu!

13 Ağustos itibari ile zorunlu hale gelen raporu, Kocaeli oto ekspertiz hizmetimizden yararlanarak elde edebilirsiniz. Ekspertiz sonunda sizlere detaylı bir inceleme raporu sunuluyor. Siz de bir an önce raporu almak isterseniz Kocaeli araç ekspertiz hizmetimiz için randevu alabilirsiniz. 13 Ağustos tarihinin yaklaşmasıyla birlikte insanlar bu zorunluluğu yerine getirmek için güvenilir bir yer arayışına girdiler. Yoğun ilgiyle birlikte kurumların randevu sistemleri de dolmaya başladı, sizler de bu tarihi kaçırmak istemezseniz bir an önce randevunuzu alıp kendinizi güvenceye alabilirsiniz.

Oto Ekspertiz Raporu Neden Önemli?

İkinci el piyasasında kimi zaman hasarlar gizlenerek satıcılar tarafından ürünler elden çıkarılmaya çalışılmaktadır. Gizlenen hasarlar ise alıcı ürünü kullanmaya başladıktan sonra büyük mağduriyetler yaratabilmektedir. Aracı görmeye gittiğinizde gözünüzle herhangi bir sorun görmüyor olmanız, aracın sorunu olmadığı anlamına gelmemektedir. Aracın motor kısmında yıpranan parçaların bakımının yapılmamış olması, değişmesi gereken parçaların değişmemiş olması gibi çeşitli problemler sizlere daha sonra masraf çıkaracak şeylerdir. Aracı alırken çıkaracağı bu masrafların bilinmesi, satış fiyatını da etkileyeceğinden sizi zarar etmenizden kurtaracak önemdedir.

Oto Ekspertiz Raporu Nasıl Alınır?

Randevunuzu aldıktan sonra verilen tarih ve saatte aracını alıp bayiiye götürdüğünüz takdirde Kocaeli ekspertiz işlemi başlayacaktır. Bu işlemler kurumumuzda A sınıfı kalitede cihazlar kullanılarak, alanında uzman çalışanlar tarafından yapılmaktadır. Bilgisayar ortamında kontrolleri ve girişleri yapılan bu bilgiler, uzmanlarımız tarafından yazıya dökülerek 20 sayfalık bir rapor halinde size sunulmaktadır. Bu raporda aracın geçmiş kazaları hakkında, değişim yapılan parçaları hakkında, sizlere masraf çıkarabilecek durumlar hakkında bilgilendirmeler bulunmaktadır. Bu rapor sayesinde zarara uğramanız engellenmekte, karşılaşabileceğiniz durumlar hakkında bilgi sahibi olmanız sağlanmaktadır.

Oto Ekspertizde Yapılan İşlemler

Araç uzmanlar tarafından detaylıca incelenmektedir. Kurumumuzda
Kocaeli oto ekspertiz için yapılacak işlemlere örnek olarak şunlar verilebilir:
-Motor ve mekanik aksam kontrolleri
-Elektronik aksam kontrolleri
-Kaporta ve boya kontrolleri
-Fren sistemi kontrolleri
-Lastik ve jant kontrolleri
-İç ve dış kondisyon kontrolleri

Ekspertiz Zorunluluğu

Birçok kişi ekspertiz yaptırmak için güvenli yerler arayışındadır. Ekspertizin 13 ağustos tarihiyle zorunlu hale gelmesiyle birlikte bu alana verilen önem de artmaktadır. TSE belgesi olmadan, yeterli çalışan bulundurmadan bu hizmeti verdiğini iddia eden yerler alıcıları yanıltabilmektedir. Bu kurumda ise makinelerin kalitesine oldukça önem verilmekte, çalışanların alanlarında yeterli bilgi ve tecrübe sahibi olması istenmekte, müşteriler ile iyi diyaloglar hedeflenmekte ve ekonomik olarak uygun fiyatlar sağlanmaktadır. Randevu sisteminde de müşterilerin bekletilmemesi amacıyla en yakın tarihler seçilmekte, araç kuruma geldikten sonra da en kısa sürede raporun hazırlanması hedeflenmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner67